Reklama

Aktualności Rzeszów

Czy tym razem Ratusz znajdzie wykonawcę przebudowy czterech dużych skrzyżowań?

Dodano: 31.12.2018

Czy tym razem Ratusz znajdzie wykonawcę przebudowy czterech dużych skrzyżowań? - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przetarg jaki rozpoczęło miasto Rzeszów dotyczy przebudowy czterech dużych skrzyżowań w mieście. Nie jest to pierwszy raz kiedy władze miasta próbują znaleźć wykonawcę dla tej inwestycji. Poprzednio wykonawcy żądali zbyt wiele, czy tym razem będzie inaczej, przekonamy się 31 stycznia. 

Przetarg na wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie skrzyżowań na terenie miasta Rzeszowa został podzielony na cztery części, toteż wykonawcy mogą zgłaszać się w czterech oddzielnych kategoriach.

Zakres prac przyszłego/przyszłych wykonawców

Część pierwsza dotyczy przebudowy skrzyżowania al. Powstańców Warszawy z al. Sikorskiego. Szacunkowa wartość tej części wynosi 665 tys. zł. Na skrzyżowaniu ma zostać zbudowany m.in. dodatkowy pas ruchu dla prawoskrętu w al. Powstańców Warszawy w miejscu istniejącego zieleńca, ponadto przebudowana zostanie nawierzchnia chodnika i ścieżki rowerowej.

Druga cześć wiąże się z przebudową skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Tą cześć miasto wyceniło na kwotę 7,6 mln zł. Zakres prac ma obejmować m.in. przebudowę czterech wlotów skrzyżowania: południowy (Al. Okulickiego), wschodni (Al. Wyzwolenia), północny, zachodni (Al. Wyzwolenia). Dodatkowo wybudowane zostaną nowe pasy do skrętów.

Kolejna część mówi o przebudowie skrzyżowania al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego. Szacowana wartość prac budowlanych na tym odcinku wynosi 1,4 mln zł. Zakres prac wiąże się m.in. z budową dodatkowego pasa do prawoskrętu w połączeniu z otwarciem zatoki autobusowej na wschodnim wlocie ul. Piłsudskiego oraz z budową pasa do prawoskrętu na zachodnim wlocie ul. Piłsudskiego.REKLAMA

Ostatnia cześć przetargu dotyczy skrzyżowania al. Niepodległości z al. Armii Krajowej. W przypadku tej części, szacunkowa wartość wykonanych prac sięgać będzie 646 tys. zł. Docelowo zbudowany zostanie m.in. dodatkowy pas ruchu do prawoskrętu na zachodnim wlocie al. Niepodległości.

Historia przetargów

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg dotyczący tej inwestycji odbył się  17 sierpnia, jednak przez brak zainteresowania ze strony wykonawców (nie wpłynęła żadna oferta) został on unieważniony 2 października.

Kolejny przetarg ruszył 15 października i w tym przypadku było nieco lepiej, choć finalny efekt był podobny do poprzedniego. 22 listopada br. odbyło się otwarcie ofert. W przypadku I, II i IV części do przetargu zgłosił się jeden wykonawca, natomiast nikt nie wyraził zainteresowania przebudową o której mowa w III części projektu, toteż tego samego dnia przetarg na wykonanie skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego unieważniono.

29 listopada okazało się, że pozostałe części podzieliły los trzeciej. A powodem takiej decyzji Ratusza były zbyt wysokie wymagania finansowe wykonawców: „Miasto nie ma zamiaru podnosić stawek. Ma być ogłoszony nowy przetarg w przyszłym roku” – informował w listopadzie Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Jak wiemy aktualnie, do nowego roku na nowy przetarg czekać nie trzeba, a zgodnie z danymi zawartymi w dokumentacji przetargowej aktualnie trwającego konkursu, cztery skrzyżowania mają zostać przebudowane do 29 listopada 2019 roku. Otwarcie ofert nastąpi 31 stycznia 2019 roku.
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Dwie oferty na dostarczenia dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie  - Aktualności Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenia dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u. ...

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach - Aktualności Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach. ...

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami. ...

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu - Aktualności Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100. ...

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej - Aktualności Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:

Drogi Użytkowniku!
Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajdują się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwiązaniach opt-out, które umożliwiają określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem