Reklama

Aktualności Rzeszów

PiS przeciwko budowie drogi przecinającej os. Nowe Miasto. Na najbliższej sesji pojawi się projekt uchwały

Dodano: 26.07.2018

PiS przeciwko budowie drogi przecinającej os. Nowe Miasto. Na najbliższej sesji pojawi się projekt uchwały - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości, w towarzystwie Posła Wojciecha Buczaka, określili swoje stanowisko odnośnie budowy nowej drogi na osiedlu Nowe Miasto. Na spotkaniu pojawili się mieszkańcy.

26 lipca odbyło się spotkanie organizowane przez rzeszowskich przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem była budowa drogi od skrzyżowania ul. Zdzisława Kozienia z ul. Księdza Jerzego Popiełuszki do Millenium Hall.

„Uważamy, że ta droga nie powinna tutaj powstać. To jest wielki błąd, wprowadzać ruch tutaj, w środek osiedla” – mówił Marcin Fijołek, szef klubu radnych PiS.

Nowa droga miałaby przebiegać przez część boiska sportowego, siłownie plenerową. Budowa drogi może zapowiadać dalszą rozbudowę os. Nowe Miasto o nowe bloki.

„Osiedle Nowe Miasto straci bardzo cenne tereny zielone, na których można by urządzić park bądź tereny rekreacyjne” – stwierdził Poseł Wojciech Buczak, kandydat na prezydenta Rzeszowa.


fot. RESinet.pl

Podczas spotkania zjawili się mieszkańcy, którzy również wyrazili swój sprzeciw odnośnie inwestycji, ponadto postanowili pójść o krok dalej i obecnych przedstawicieli PiS informowali o tym, iż udało im się zebrać ponad 2 tys. podpisów przeciw inwestycji.

Dodatkowo na konferencji prasowej, Marcin Fijołek oznajmił, że klub radnych PiS zamierza złożyć projekt uchwały na najbliższej sesji Rady Miasta dotyczący zabezpieczenia terenów przez jakąkolwiek zabudową.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały - Aktualności Rzeszów

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej już od sierpnia. ...

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa. ...

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Jak co roku podczas czerwcowej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie nad przyznaniem prezydentowi Rzeszowa absolutorium.&n...

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów - Aktualności Rzeszów

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa chwalili raport, natomiast Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało braki. ...

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem