Reklama

Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy radni zaakceptowali linie MPK do Łańcuta. Szczegóły poznamy po sesji nadzwyczajnej

Dodano: 24.04.2019

Rzeszowscy radni zaakceptowali linie MPK do Łańcuta. Szczegóły poznamy po sesji nadzwyczajnej - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rada Miasta Rzeszowa przyjęła projekt uchwały mówiący o utworzeniu nowej linii komunikacji miejskiej. Autobus do Łańcuta kursować będzie cztery razy dziennie. Szczegóły dotyczące przejazdów poznamy po sesji nadzwyczajnej w Łańcucie. Linia działać będzie od maja do lipca.

Rada Miasta Rzeszowa wyraziła zgodę na porozumienie międzygminne pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut w zakresie wykonania publicznego transportu, który miałby funkcjonować od 1 maja do 31 lipca br.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że autobusy będą miały numer 57 i kursować będą z Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42. Kursy z Łańcuta startować będą o godzinie 6.25, 10.02, 14.40 oraz 17.34. Z Dworca Lokalnego autobusy kursować będą o 5.35, 8.45, 13.40, 16.00.

„Porozumienie będzie podpisane prawdopodobnie w czwartek. W Łańcucie ma odbyć się sesja nadzwyczajna i pan prezydent Marek Ustrobiński będzie uczestniczył w rozmowach. Tam zostaną uzgodnione szczegóły” – informuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.REKLAMA

Linia nr 57 obejmie następujące przystanki: Dworzec Lokalny, Rzeszów – Piłsudskiego U. Wojewódzki , Rzeszów – Plac Wolności, Rzeszów – Lwowska, Łańcut – Piłsudskiego, Łańcut – Cetnarskiego, Łańcut – Centrum Komunikacyjne, Łańcut – Sikorskiego Trześnik, Łańcut - Podzwierzyniec rampa, Łańcut – Podzwierzyniec Śruby.

„Jeden taki kurs będzie kosztował 182 zł. Ceny biletów pozostają takie jak w Rzeszowie” – dodaje Anna Kowalska. Szczegóły finansowania kursów znane będą po sesji nadzwyczajnej w Łańcucie. Nie ma również informacji na temat zwolnienia z opłat uczniów.

„Prowadzimy politykę nowoczesnego transportu. Przymierzamy się do zakupu 100 autobusów elektrycznych i dla tych autobusów musimy stworzyć front pracy. Tam gdzie dobra wola, tak jak w Łańcucie, będziemy chcieli współpracować” – stwierdził prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem