Reklama

Aktualności Rzeszów

W połowie 2019 r. ruszy przebudowa stacji Rzeszów Główny. Powstanie m.in. tunel pod torami

Dodano: 12.03.2019

W połowie 2019 r. ruszy przebudowa stacji Rzeszów Główny. Powstanie m.in. tunel pod torami - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe już w połowie bieżącego roku planuje rozpocząć prace związane z remontem stacji Rzeszów Główny. Ponadto inwestycja zakłada stworzenia przejścia pod torami.

Przypomnijmy, że modernizacja rzeszowskiej kolei rozpoczęła się już jakiś czas temu, od przebudowy wiaduktów nad al. Wyzwolenia. Aktualnie trwają tam prace przy ostatnim obiekcie. Trwa również budowa peronów nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Powstaje on w rejonie trzech mostów nad Aleją Wyzwolenia.

Przystanek będzie wyposażony w wiaty, ławki i informacje pasażerską. Skorzystają z niego osoby o ograniczonej mobilności, gdyż na peronach zaplanowano windę oraz pochylnię. Warto dodać, że częścią inwestycji jest również przebudowa wiaduktu nad ul. Batorego, który zaplanowano w lipcu br.

W połowie 2019 r., rozpocznie się przebudowa centralnej części stacji Rzeszów Główny. Przebudowane będą trzy perony i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Dostęp do nich ułatwią windy i ruchome schody. Kładkę zastąpi przejście pod torami, które połączy ul. Grottgera z ulicą Kochanowskiego.

Całe przedsięwzięcie, składające się z trzech etapów, realizowane jest za 205 mln zł (cena netto) w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Jest to jedno najważniejszych przedsięwzięć PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w województwie podkarpackim.

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego - Aktualności Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój p...

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo - Aktualności Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uc...

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik - Aktualności Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 4. Pojedzie przez nowy łącznik

Od soboty, 25 maja 2019 r. linia autobusowa nr 4 pojedzie według nowego rozkładu jazdy oraz na zmienionej trasie, uwzględniającej nowe przys...

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów - Aktualności Rzeszów

W czwartek możliwe utrudnienia w ruchu. Ulicami Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód poruszał się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewe...

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską - Aktualności Rzeszów

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

RZESZÓW. Otwarcie drogi 23 maja o godz. 11.00. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem