Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
PODKARPACIE. O godz. 17.00 zabrzmią syreny, które mają na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci wybuchu Powstania Warszawskiego.

W czwartek 1 sierpnia, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę. 

Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wojewoda podkarpacki zaapelowała także o wywieszenie w tym dniu flag państwowych na budynkach samorządowych i w miejscach publicznych. Podjęte działania maja na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

60-letni mężczyzna zginął w pożarze domu

PODKARPACIE. Do pożaru doszło przy ul. Wspólnej w Tarnobrzegu.

Podkarpacie

Koronawirus. Dwa nowe przypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W porannym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny potwierdził dwa  owe przypadki zakażenia koronwirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu uruchomiono punkty "drive thru"

​PODKARPACIE. W czterech podkarpackich miastach powstały punkty „drive thru” dla osób w kwarantannie. Piąty powstanie w Rzeszowie.

Podkarpacie

Budowa S19 na Podkarpaciu. Pomimo pandemii prace trwają

​PODKARPACIE. Prace przy budowie S19 na Podkarpaciu nie zwalniają tempa. Roboty prowadzone są na 5 z 6 odcinków.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 1 nowy przypadek zakażenia, kolejna ofiara śmiertelna

PODKARPACIE. 7 maja w szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia pacjentka.

Podkarpacie

Koronawirus. Zero nowych przypadków. 12 osób wyzdrowiało [6.05.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem, a 12 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

W szpitalu w Łańcucie zmarła pacjentka z koronawirusem

PODKARPACIE. To 79-letnia kobieta z powiatu tarnobrzeskiego.

Podkarpacie

Nietypowa akcja strażaków. Uratowali konia, który wpadł do piwnicy

PODKARPACIE. 22 strażaków brało udział w akcji wyciągania konia, który wpadł do piwnicy domu w Hłudnie.

Reklama