Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

14-latek podpalił dwie stodoły i wiatę

Dodano:

fot. KPP Stalowa Wola
fot. KPP Stalowa Wola
PODKARPACIE. W miejscowości Słomiana spłonęły dwie stodoły i drewniana wiata. Sprawcą podpaleń okazał się 14-letni mieszkaniec tej gminy. Chłopak przyznał się do popełnienia tych czynów. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Stalowowolskim policjantom udało się ustalić sprawcę trzech podpaleń, do których doszło w ostatnim czasie w miejscowości Słomiana w powiecie stalowowolskim. Do pierwszego podpalenia doszło 5maja, w nocy. Spaleniu uległa drewniana stodoła. Dwa dni później, w tej samej miejscowości spłonęła kolejna stodoła. Do trzeciego pożaru doszło 10 maja, również w Słomianej. Tym razem podpalona została drewniana wiata. Sposób i okoliczności w jakich doszło do podpaleń, wskazywały na tego samego sprawcę.

Przesłuchania świadków oraz zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować sprawce podpaleń. Podejrzenia padły na 14-letniego mieszkańca gminy Pysznica. Okazało się, że policyjne typowanie było trafne. Nastolatek zaraz po zatrzymaniu przyznał się policjantom do popełnienia wszystkich trzech czynów.

Policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do podpaleń oraz motyw jakim kierował się sprawca. O dalszym losie 14-letniego podpalacza zadecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.
 
Źródło: KPP Stalowa Wola
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił dwie kobiety. Jedna z nich nie przeżyła wypadku

PODKARPACIE. Kierujący oplem był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu.

Podkarpacie

Doprowadził do kolizji, wioząc cztery osoby. Był pijany i poszukiwany

PODKARPACIE. Sprawcą kolizji okazał się 32-letni mężczyzna, w którego organizmie alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu.

Podkarpacie

Rozbito grupę przestępczą funkcjonującą m.in. na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas śledztwa zabezpieczono ponad 200 automatów do gier.

Podkarpacie

Straciła panowanie nad pojazdem. Do szpitala trafiły cztery osoby

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dziś około godz. 7 na drodze krajowej nr 875 w miejscowości Maleniska. 

Podkarpacie

Śmierć w piwiarni. 65-latka znaleziono w pomieszczeniu toalety

PODKARPACIE. Prokuratura bada okoliczności śmierci 65-latka.

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie będzie nieczynny przez około dwa miesiące

ŁAŃCUT. 1 grudnia w Muzeum-Zamek w Łańcucie kończy się sezon turystyczny.

Podkarpacie

Tragiczne w skutkach zderzenie tira z osobówką. Kierowca ciężarówki z pozytywnym wynikiem na obecność narkotyków

SOKOŁÓW MŁP. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej S19 w Sokołowie Małopolskim.

Podkarpacie

Zniszczyli murawę boiska sportowego. Straty wyceniono na 55 tys. zł

PODKARPACIE. Do uszkodzenia murawy doszło w nocy początkiem października br.

Reklama