Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

186 pojazdów gotowych do zimy na podkarpackich drogach

Dodano: 23.10.2019 r.

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
Rzeszowski oddział GDDKiA w pełni przygotowany do zimy. Sprzęt do odśnieżania dróg na Podkarpaciu jest gotowy do pracy, a magazyny są zapełnione solą drogową.

186 pojazdów jest w pełnej gotowości do zimowego utrzymania dróg krajowych na Podkarpaciu, których łączna długość wynosi ponad 891 km. GDDKiA monitoruje stan dróg krajowych 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, co pozwala na szybką reakcję służb drogowych. Działaniami na drogach Podkarpacia kieruje: 5  Rejonów oraz 16 Obwodów Drogowych (OD) w tym 4 Obwody Utrzymania Autostrady (OUA) oraz 2 Bazy Materiałowe (BM).

Do akcji zimowego utrzymania dróg krajowych przygotowanych jest: 116 pługosolarek, 29 pługów, 8 pługów wirnikowych, 19 ładowarek oraz 14 równiarek.

GDDKiA w oparciu o prognozy pogody, niejednokrotnie podejmuje również działania prewencyjne, takie jak np. posypywanie dróg solą tuż przed lub na samym początku opadów śniegu na określonych odcinkach dróg. Zimowe utrzymanie dróg umożliwia również system monitoringu. W naszym województwie działa ponad 31 kamer, które przesyłają obraz z dróg oraz 16 drogowych stacji pogodowych.
Średnio na zimowe utrzymanie dróg w woj. podkarpackim wydatkowane jest ponad  27 mln zł rocznie.

GDDKiA zwraca się z apelem do kierowców, aby nie utrudniali, np. poprzez nieprzepuszczanie lub zajeżdżanie drogi, prac pojazdom do odśnieżania dróg. Są to często pojazdy bardzo szerokie, zajmujące cały pas ruchu i poruszające się wolno, ale cel mają jeden – zapewnić przejezdność dróg.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

BURZE, WIATR i ULEWNY DESZCZ!

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego woj. podkarpackiego

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanymi burzami na terenie całego województwa podkarpackiego.

ŚMIERTELNY WYPADEK

Dachowanie samochodu na DW881 w Medyni Głogowskiej. 1 osoba nie żyje

MEDYNIA GŁOGOWSKA. Na drodze wojewódzkiej nr 881 w Medyni Głogowskiej dachował samochód, którym podróżowały trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala. Niestety jedna z nich, 87-letnia pasażerka zmarła.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Będzie bezpieczniej dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie ogłosiła przetarg na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim. Inwestycja wykonana zostanie w systemie projektuj-buduj.

ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW

Śmiertelny wypadek na DK9 w Jadachach. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. Trzy samochody zderzyły się w Jadachach. W wypadku zginęły dwie osoby, kolejne dwie trafiły do szpitali w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

DROGIE ZDJĘCIE

Mandaty za selfie ze słupem granicznym

PODKARPACIE. 9 turystów, którzy ulegli pokusie zrobienia sobie zdjęcia ze słupem granicznym, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy straży granicznej. Sześciu zostało ukaranych mandatem, a trójkę pouczono.

Podkarpacie

Będzie bezpieczniej na 10 przejazdach kolejowych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na dziesięciu przejazdach kolejowo-drogowych w województwie podkarpackim wymienione zostaną urządzenia sterowania ruchem i telekomunikacji. Wartą blisko 10 mln zł inwestycję zrealizuje firma Jarex Sp. z o.o. na zlecenie PLK SA. Prace...

TRAGICZNY WYPADEK

Mazda uderzyła w drzewo. 18-letni mężczyzna zginął na miejscu

PODKARACIE. Do tragicznego wypadku doszło dziś rano, tuż po godz. 4:00 na drodze powiatowej w miejscowości Wara, w powiecie brzozowskim. Osobowa mazda uderzyła w drzewo. 18-letni mężczyzna zginął na miejscu, 16-letni pasażer...

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, z związku z burzami jakie prognozowane są na Podkarpaciu. Alert dotyczy 22 powiatów.

Reklama