Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

22- i 21-latek zatrzymani z haszyszem i marihuaną. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
MIELEC. Policjanci przedstawili zarzut posiadania narkotyków dwóm mężczyznom w wieku 22 i 21 lat. Jeden z nich trzymał marihuanę w schowku samochodu, drugi miał haszysz w domu. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć narkotyki. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzn.

W czasie przeszukania pojazdu należącego do 21-letniego mielczanina, policjanci ujawnili w schowku susz roślinny wyglądem i zapachem przypominający marihuanę. Tester narkotykowy potwierdził, że zabezpieczona substancja to narkotyk.

Prowadząc dalsze czynności policjanci przeszukali dom zajmowany przez drugiego mężczyznę, 22-letniego mielczanina. Tam funkcjonariusze ujawnili kolejną porcję narkotyku w postaci haszyszu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnych aresztach. Kolejnego dnia funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym zarzut posiadania narkotyków. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśniania. Za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Otwarcie parku tematycznego w nowym ośrodku turystycznym w Solinie

PODKARPACIE. Dla turystów przygotowano szereg atrakcji.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. Została nim lek. med. Małgorzata Pruchnik-Surówka.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 206 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Samorząd województwa kupił nowoczesne szynobusy

PODKARPACIE. Firma NEWAG S.A. z Nowego Sącza wyprodukuje i dostarczy 12 nowoczesnych szynobusów. Pociągi będą obsługiwały m.in. połączenia w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowy tabor będzie zarówno elektryczny, jak i hybrydowy.

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Poszukiwanych jest blisko 500 wolontariuszy Paczki i 110 Akademii.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Podkarpacie

Nowa atrakcja w Solinie już dostępna dla turystów. Minął pierwszy tydzień

PODKARPACIE. Od 1 lipca turyści korzystają z nowego ośrodka turystycznego w Solinie i jego głównej atrakcji, czyli kolei gondolowej. 

Podkarpacie

Policjanci z Sanoka eskortowali do szpitala rodzącą kobietę

PODKARPACIE. Sanoccy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą. Dzięki ich pomocy, przyszła mama w odpowiednim czasie trafiła pod opiekę specjalistów.

Reklama