RZESZÓW. Fundusz Inwestycji Samorządowych zapewni stolicy województwa podkarpackiego wsparcie na poziomie 29 mln zł. W skali kraju mowa nawet o 6 mld zł.
Pandemia koronawirusa okazała się sporym wyzwaniem dla władz samorządowych. Poważne ubytki w budżetach, wynikające m.in. z paraliżu komunikacji miejskiej, mogą przełożyć się na ich zdolność inwestycyjną. Odpowiedzią na ten problem ma być prezydencki Fundusz Inwestycji Samorządowych.
„ Inicjatywa zakłada wsparcie z budżetu państwa, samorządów na poziomie gmin miejsko-wiejskich oraz powiatów - środkami skierowanymi na cele inwestycyjne” - powiedziała wojewoda Ewa Leniart, dodając, że fundusze mają być łatwe do pozyskania.
Łącznie na Podkarpacie popłynie ponad 263 mln zł pomocy, a największym beneficjentem tej pomocy w województwie podkarpackim ma być miasto Rzeszów, które otrzyma 29 mln zł. Fundusz utworzony został specjalnie, aby uzupełnić utratę środków finansowych gmin i powiatów, płynących z podatków PIT i CIT oraz innych dochodów.
„W naszym regionie nie będzie gminy, która nie otrzyma przynajmniej 0,5 mln zł. Te inwestycje, które były zagrożone, teraz zostaną w całości zrealizowane” - oznajmił Piotr Pilch, wicemarszałek województwa.
PODKARPACIE. W województwie podkarpackim padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń. Dziś potwierdzono 218 nowych przypadków – to największa liczba od początku pandemii.
PODKARPACIE. 3 października rozpoczyna się XII Charytatywnej Aukcji Obrazóworganizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Aukcja potrwa do 10 października 2020.
PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.
PODKARPACIE. Niżańscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku, do jakiego doszło w Jeżowem. Nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wypadku zginął 53-letni pasażer.
PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim potwierdzono 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. To największa dobowa liczba zakażeń od początku pandemii. Kolejne 58 osób wyzdrowiało. 3 osoby zmarły.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz