Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
DĘBICA. Prokuratura Rejonowa w Dębicy prowadzi śledztwo przeciwko 33-letniemu mieszkańcowi  Dębicy – Jakubowi S., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa. Poprzez zadanie ciosu w okolice brzucha spowodował u pokrzywdzonego obrażenia wewnętrzne skutkujące zgonem w dniu 15 marca 2019 r.

W toku postępowania ustalono, iż wieczorem 13 marca 2019 roku Jakub S. wraz z innym osobami, w tym z pokrzywdzonym spożywali alkohol na osiedlu przy ul. Konarskiego w Dębicy. Pomiędzy Jakubem S., a ofiarą doszło do słownej kłótni, w wyniku której Jakub S. pchnął wymienionego w brzuch ostrym narzędziem – prawdopodobnie nożem.

Poinformowani o zdarzeniu ok. godz. 22:50 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastano  załogę karetki pogotowia, która zabierała pokrzywdzonego do szpitala. Obecna na miejscu żona pokrzywdzonego oświadczyła, iż jej mąż około godz. 22:00 wyszedł z mieszkania, aby zapalić papierosa, a około godz. 22:40 usłyszała sygnał dzwoniącego domofonu.

Gdy podniosła słuchawkę usłyszała męża wzywającego pomocy. Następnie wybiegła przed blok, gdzie zobaczyła męża leżącego na ziemi i trzymającego się za prawy bok. Następnie powiadomiła służby ratunkowe i zgodnie z instrukcjami dyspozytora udzielała pokrzywdzonemu pierwszej pomocy.
Reklama
Jakub S. został zatrzymany przez Policję nazajutrz po tym zajściu. Został mu przedstawiony zarzut o czyn z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jakub S. oświadczył, iż w chwili obecnej niewiele rozumie i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Oświadczył jedynie, iż leczy się psychiatrycznie i w związku z tym przyjmuje stosowne leki.

W dniu 15 marca 2019 r. Sąd Rejonowy w Dębicy na wniosek prokuratora wobec podejrzanego Jakuba S. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcy za popełnienie zbrodni zabójstwa grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Z zeznań przesłuchanych w sprawie świadków wynika, iż Jakub S. już wcześniej miał odgrażać się, że jeżeli ktoś go zdenerwuje, to wbije mu tzw. „kosę”. Miał też bez powodu wybuchać gniewem, krzyczeć, zachowywać się w sposób niezrównoważony. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Środki ochrony osobistej dla 5 podkarpackich placówek medycznych

PODKARPACIE. Trzy szpitale i dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze otrzymają pomoc w związku z epidemią koronawirusa.

Podkarpacie

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od czwartku na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Nowy most w Mielcu oddany do użytku

PODKARPACIE.  Inwestycja o wartości blisko 44 mln zł jest już otwarta dla kierowców. Mieszkańcy Mielca zyskali drugi most na Wisłoce.

Podkarpacie

Podkarpacki Urząd Wojewódzki wznowił bezpośrednią obsługę klientów

RZESZÓW. Klienci są obsługiwani bezpośrednio, po uprzednim telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu wizyty.

Podkarpacie

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

PODKARPACIE. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel.

Podkarpacie

Utrudnienia na A4. Zablokowany pas w kierunku Korczowej [AKTUALIZACJA]

PODKARPACIE. Kierujący oplem vivaro uderzył w barierę ochroną. 

Reklama