Rzeszów - Wtorek, 03.02.2026
Reklama

37-latek zabił psa, bo wszedł na jego posesję

Dodano: 09.02.2021 r.

fot. KPP Stalowa Wola
fot. KPP Stalowa Wola
PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Zaleszany podejrzany o zabicie bezpańskiego psa, przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.  

Do zdarzenia doszło w niedzielę w gminie Zaleszany w powiecie stalowowolskim. Dyżurny miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy zabił psa i wyniósł go na wał. Fakt ten potwierdzili przybyli na miejsce funkcjonariusze, którzy znaleźli martwe zwierzę na wale.

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie czworonoga. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. W poniedziałek usłyszał zarzut z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że chciał przegonić bezpańskiego psa, który wbiegł na jego posesje i nie chciał z niej wybiec.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

37-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KPP Stalowa Wola
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Utrudnienia na moście Olchowieckim w Sanoku. 88-latek wjechał w barierę energochłonną

SANOK. 88-letni kierowca opla, najprawdopodobniej zasłabł i wjechał barierę energochłonną na moście Olchowieckim w Sanoku. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Stalach. Nie żyje 49-letni motocyklista

PODKARPACIE. W miejscowości Stale doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem zginął na miejscu.

Podkarpacie

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW. W czwartek burze i silne opady deszczu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z burzami jakie spodziewane są w czwartek na Podkarpaciu.

Podkarpacie

„Bieszczadzka ciuchcia” i "Pogórzanin" rozpoczynają sezon turystyczny

PODKARPACIE. W długi weekend majowy Bieszczadzka Kolejka Leśna ponownie wyruszy na tory rozpoczynając nowy sezon turystyczny. Kursy realizowane będą do końca października.

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

Reklama