Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

37-latek zabił psa, bo wszedł na jego posesję

Dodano:

fot. KPP Stalowa Wola
fot. KPP Stalowa Wola
PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Zaleszany podejrzany o zabicie bezpańskiego psa, przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.  

Do zdarzenia doszło w niedzielę w gminie Zaleszany w powiecie stalowowolskim. Dyżurny miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy zabił psa i wyniósł go na wał. Fakt ten potwierdzili przybyli na miejsce funkcjonariusze, którzy znaleźli martwe zwierzę na wale.

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie czworonoga. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. W poniedziałek usłyszał zarzut z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że chciał przegonić bezpańskiego psa, który wbiegł na jego posesje i nie chciał z niej wybiec.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

37-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KPP Stalowa Wola
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dachowanie samochodu z 5 osobami. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Pięciu mężczyzn ucierpiało w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jabłonica Ruska w powiecie brzozowskim. Najbardziej poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Jego stan jest ciężki.

Podkarpacie

Polregio zawiesza kilka pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W okresie wakacyjnym nastąpi czasowe zawieszenie kursowania kilku pociągów Polregio S.A. na trasach regionu. Powód: brak maszynistów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Hoszowie. Auto porwała woda, kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Hoszowie. Osobowe mitsubishi zostało porwane przez silny nurt potoku. Niestety, 71-letni kierowca pojazdu nie zdołał się uratować.

Podkarpacie

Alert IMGW. W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Grabownicy Starzeńskiej. Nie żyje 27-latek

PODKARPACIE. 27-letni kierowca nissana zjechał z drogi, uderzył w skarpę, a pojazd przewrócił się na bok. Pomimo reanimacji, mężczyzna poniósł śmierć.

Podkarpacie

Nie żyje 45-latek raniony nożem. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny

PRUCHNIK. Policjanci z jarosławskiej komendy i komisariatu z Pruchnika, pracują nad ustaleniem okoliczności śmierci 45-latka. Mężczyzna został raniony nożem. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Podkarpacie

W środę upały i burze z gradem na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w związku z upałami i burzami z gradem i silnym wiatrem na Podkarpaciu.

Reklama