Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

44-latek ranił partnerkę nożem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Dodano:

fot. KPP Mielec
fot. KPP Mielec
MIELEC. Zarzut usiłowania zabójstwa postawiono 44-letniemu mieszkańcowi Mielca, który podczas libacji alkoholowej ranił nożem swoją partnerkę. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w jednym z mieszkań na terenie Mielca. Jak ustalili policjanci, 44-letni mężczyzna wspólnie ze swoją 61-letnią partnerką pił alkohol. W pewnym momencie mężczyzna zaczął dusić kobietę i ranił ją nożem w szyję. Ranna kobieta została przetransportowana karetką do szpitala. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna znęcał się nad kobietą fizycznie i psychicznie od 10 lat. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wielokrotnie wyzywał, popychał i poniżał swoją partnerkę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa oraz znęcania się nad partnerką.

Na wniosek policji, mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KPP Mielec
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpacie gotowe na zimę

PODKARPACIE. O przygotowaniach do okresu zimowego w naszym województwie rozmawiali wczoraj członkowie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Duży wzrost liczby zakażeń i zgonów [17.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 988 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim (najwięcej od 10 kwietnia br.). 

Podkarpacie

Rozbito gang okradający pasażerów pociągów

Zatrzymano siedem osób, które zostały tymczasowo aresztowane.

Podkarpacie

300 laptopów dla uczniów podkarpackich szkół od Asseco

PODKARPACIE. Firma Asseco rusza z akcją charytatywną #AssecoDzieciom, w ramach której ufunduje 300 laptopów. Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży z terenu Rzeszowa i woj. podkarpackiego.

Podkarpacie

Ruszyła 21. edycja Szlachetnej Paczki. Na wsparcie, jak co roku, czekają tysiące rodzin

​Otwarta jest już baza rodzin Szlachetnej Paczki. Od ub. soboty przez kolejne cztery tygodnie będzie można wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 700 zakażeń, zmarło 15 osób [16.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 702 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 581 osób wyzdrowiało. 

Podkarpacie

W czwartek zawyją syreny alarmowe

PODKARPACIE. Dwa głośne sygnały alarmowe zostaną wyemitowane w najbliższy czwartek, 18 listopada.

Podkarpacie

Coraz więcej stulatków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Już 122 osoby z terenu woj. podkarpackiego pobierają z ZUS świadczenie honorowe z tytułu ukończenia 100 lat.

Reklama