Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

50 tys. rezerwistów dostanie wezwanie do wojska. 3 tys. dotyczyć będzie samego Podkarpacia

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. W 2020 roku mają się odbyć ćwiczenia wojskowe, w których udział weźmie 3 tys. rezerwistów z województwa podkarpackiego. Łącznie w całym kraju  rozesłanych zostanie 50 tys. wezwań.

Osoby, które znajdą się na liście wezwanych to m.in. duszpasterze, kierowcy, kucharze, pracownicy medyczni oraz prawnicy. Jak podaje „Rzeczpospolita” rezerwiści wezmą udział w manewrach, w których uczestniczyć będą również wojska amerykańskie.

50 tys. rozesłanych wyzwań ma charakter obowiązkowy, a niestawienie się do służby grozi karą grzywny lub 30-dniowym aresztem. Wezwanie możemy otrzymać kurierem lub pocztą tradycyjną, zaś po otrzymaniu takiego „zaproszenia” mamy 4 godz. na stawienie się w wyznaczonej w piśmie jednostce.

Na obowiązkowe szkolenia należy ze sobą zabrać kartę z wezwaniem, książeczkę wojskową oraz dowód osobisty. Ćwiczenia mają trwać od 5 do 12 dni.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W wypadku zginął 26-letni rowerzysta. Policja poszukuje świadków

NOWA DĘBA. Wszystkie osoby, które były świadkami tego tragicznego w skutkach wypadku, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Nowej Dębie.

Podkarpacie

Siedem prób wyłudzenia metodą „na wnuczka”

MIELEC. Dotychczas oszustom nie udało się nikogo naciągnąć.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z unijnym dofinansowaniem

RZESZÓW. Budowa drogi na odcinku Lasy Janowskie - Nisko Południe ma kosztować ok. 917 mln zł.

Podkarpacie

Tymczasowy areszt i sąd rodzinny dla sprawców znieważenia grobów

SĘDZISZÓW MŁP. Policjanci ustalili, że młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz.

Podkarpacie

31-latek autorem osobliwych kradzieży. Wynosił ze sklepu ekspresy do kawy

JAROSŁAW. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na dzierżawę MOP-ów przy A4

PODKARPACIE. Termin składania ofert mija 31 stycznia 2020 r.

Podkarpacie

Nietrzeźwość za kółkiem tłumaczył przyjętą kroplówką. Później wyjaśniał, że pił po wypadku

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy subaru, który w Zdziarach wjechał do rowu.

Reklama