Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

53-latek podczas awantury zaatakował nożem dwóch mężczyzn

Dodano: 18.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który podczas awantury zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń wymagających natychmiastowej interwencji chirurgicznej. 53-letni podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

W czwartek po godz. 13, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o awanturze w jednym z domów przy ul. Floriańskiej w Iwoniczu. Trzech spożywających alkohol mężczyzn pokłóciło się ze sobą, w wyniku czego 53-latek zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z poszkodowanych zdołał wydostać się z domu i powiadomić Policję.

Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z iwonickiego posterunku. 53-latek na widok policjantów  rzucił się do ucieczki, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany. Wówczas do działań ratunkowych przystąpiły dwa zespoły medyczne, które udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanym.
Reklama
Obaj posiadali rany cięte szyi oraz rąk. 61-letni mężczyzna wymagał natychmiastowej interwencji chirurgicznej i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Więcej szczęścia miał 25-latek, którego obrażenia okazały się niegroźne.

53-letni napastnik został doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu do 25 lat więzienia, a nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie meteorologiczne: w czwartek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego, w związku z prognozowanymi burzami.

Podkarpacie

Komunikat Wojewody Podkarpackiego w związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej

PODKARPACIE. Dziś rano odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, inspekcji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy.

Podkarpacie

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Podkarpacie

Podpisano ostatnią umowę na nową DK9

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała trzecią umowę na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od drogi ekspresowej S74 do obwodnicy Nowej Dęby.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w powiecie jasielskim. Nie żyje 18-latka

PODKARPACIE. W miejscowości Czekaj, kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przepust. Samochód przewrócił się. Kierująca trafiła do szpitala, 18-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

Podkarpacie

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz...

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Strzyżowie. Częściowo zablokowana DW988

PODKARPACIE. Tuż przed południem w powiecie strzyżowskim doszło do wypadku z udziałem ciężarowego volvo i osobowej Skody. Kierujący osobówką doznał obrażeń i trafił do szpitala. Droga wojewódzka nr 988 jest częściowo zablokowana.

Reklama