Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

W 17 powiatach obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. Są to powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski i Rzeszów, w których alert obowiązuje od godz. 14:00 do godz. 21:00 oraz powiaty: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski, dla których ostrzeżenie obwiązuje w godz. 16:00 – 1:00 (19.04).

Synoptycy IMGW przewidują burze z silnymi opadami deszczu, silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywy wiatru do 85 km/h, miejscami nawet do 100 km/h. Burzom może towarzyszyć grad. Istnieje także ryzyko pojawienia się trąby powietrznej.

W 8 powiatach, do godz. 21:00 obowiązuje ostrzeżenie I stopnia: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, sanocki i strzyżowski. Tu burze mają mieć nieco słabszy charakter. Będą im towarzyszyć opady deszczu od 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kierowca zasnął za kierownicą. Uderzył w tył autobusu i bariery energochłonne

PODKARPACIE. Do zderzenia doszło około godz. 1 w nocy na autostradzie w kierunku Rzeszowa.

Podkarpacie

Tragedia na dworcu kolejowym. Mężczyzna wpadł pod nadjeżdżający pociąg

ZAGÓRZ. Wczoraj przed godz. 18, dyżurny sanockiej policji został powiadomiony o wypadku na dworcu kolejowym w Zagórzu.

Podkarpacie

Policjant chciał zablokować drogę pijanemu kierowcy. 76-latek uderzył w samochód i odjechał

PODKARPACIE. Okazało się, że 76-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Podkarpacie

Coraz więcej innowacyjnych przedsiębiorstw na Podkarpaciu

RZESZÓW. W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych aktywnych innowacyjnie na Podkarpaciu wyniósł 34,8%.

Podkarpacie

Tir najechał na tył busa w Niebylcu. Utrudnienia trwały cztery godziny

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w Niebylcu.

Podkarpacie

Ok. 200 interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem

PODKARPACIE. Pomimo silnych wiatrów, w nocy z 9 na 10 lutego, nikt nie odniósł obrażeń.

Podkarpacie

Zakładał swojej babci sznur na szyję. Teraz za znęcanie się nad nią grozi mu 8 lat więzienia

PODKARPACIE. Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą starszą, nieporadną, kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama