Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

Dodano: 18.04.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

W 17 powiatach obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. Są to powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski i Rzeszów, w których alert obowiązuje od godz. 14:00 do godz. 21:00 oraz powiaty: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski, dla których ostrzeżenie obwiązuje w godz. 16:00 – 1:00 (19.04).

Synoptycy IMGW przewidują burze z silnymi opadami deszczu, silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywy wiatru do 85 km/h, miejscami nawet do 100 km/h. Burzom może towarzyszyć grad. Istnieje także ryzyko pojawienia się trąby powietrznej.

W 8 powiatach, do godz. 21:00 obowiązuje ostrzeżenie I stopnia: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, sanocki i strzyżowski. Tu burze mają mieć nieco słabszy charakter. Będą im towarzyszyć opady deszczu od 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Polskie nazwy miast na znakach drogowych

PODKARPACIE. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i w języku oryginalnym.

Podkarpacie

Trwa remont na zamku w Łańcucie. Prace odbywają się w Oranżerii i Ujeżdżalni [FOTO]

ŁAŃCUT. Muzeum-Zamek w Łańcucie realizuje dwa wielomilionowe projekty, dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu spada liczba przechodni i porad lekarskich

PODKARPACIE. Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie.

Podkarpacie

Otwarto nowy most na Wisłoku

W miejscowości Czarna koło Łańcuta oddano do użytku nowy most na Wisłoku, który zastąpił starą przeprawę. Poprzednia konstrukcja miała ograniczony tonaż i nie odpowiadała obowiązującym normom i potrzebom transportowym.

Podkarpacie

Otwarto nowe Centrum Medyczne z pawilonem diagnostyczno-zabiegowym

ŁAŃCUT. Nowoczesny pawilon diagnostyczno- zabiegowy w Łańcucie to kolejna inwestycja w podkarpackiej służbie zdrowia.

Podkarpacie

Pytony, boa, warany… Udaremniony przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów w Korczowej

Na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów. Zwierzęta przekazano na kwarantannę do ZOO w Zamościu.

Podkarpacie

Na dębickim odcinku A4 kierowca miał na liczniku 248 km/h. Interweniowała grupa „Speed”

PODKARPACIE. Kierowca mercedesa stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Reklama