Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Atak zimy. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim

Dodano: 25.11.2025 r. / Redakcja

fot. PUW w Rzeszowie / KW PSP w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie / KW PSP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiono obecną sytuację na Podkarpaciu.

Wczoraj wieczorem w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb, inspekcji, przedstawicieli samorządów, IMGW oraz zarządców dróg. Po posiedzeniu odbył się briefing prasowy, podczas którego przekazano najważniejsze ustalenia dotyczące aktualnej sytuacji w województwie podkarpackim.

Tylko w poniedziałek strażacy przeprowadzili około 500 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu. Od piątku łącznie strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń ponad 3600 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: jasielskim, dębickim, krośnieńskim.

Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach, liniach energetycznych oraz zabezpieczaniu uszkodzonych dachów. W kilku przypadkach zapewnili agregaty prądotwórcze dla osób wymagających podtrzymania sprzętu medycznego.

Przez kilka dni dziesiątki tysięcy osób pozostawało bez prądu. Od soboty służby energetyczne sukcesywnie przyrwacają zasilanie odbiorcom. W sobotę po południu bez prądu pozostawało około 80 tysięcy odbiorców. W poniedziałek, na godz. 17:30 liczba ta zmalała do 13 tysięcy. Najwięcej awarii odnotowano w rejonie Krosna, Mielca, Rzeszowa i Sanoka.

Reklama

Jak przekazała Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, PGE skierowała do pracy wszystkie dostępne siły, w tym również ekipy spoza województwa oraz firmy zewnętrzne. W działania zaangażowni są również funkcjonariusze PSP i OSP.

W 35 szkołach na terenie województwa zawieszono zajęcia lekcyjne. Najwięcej w gminach Wiśniowa (4), Frysztak (4), Ropczyce (3) oraz Pilzno (3).



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowy raport MZ. Ponad 30 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [27.09.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 34 nowe zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 45 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 50 nowych zakażeń. Zmarły 4 osoby [24.09.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarły 4 osoby; wszystkie miały choroby współistniejące wraz z Covid-19.

Podkarpacie

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, których odbiorcy informowani są o nałożeniu na nich kwarantanny.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 60 nowych zakażeń na Podkarpaciu, najwięcej w Rzeszowie [23.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 65 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 32 osoby. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Nowy raport MZ. 47 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [22.09.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejne 13 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Z 3-ma promilami pojechał na zakupy

PODKARPACIE. 46-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba, mając blisko 3 promile, pojechał samochodem do sklepu po alkohol. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka...

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [21.09.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Wyzdrowiało kolejne 27 osób. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Reklama