Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Atak zimy. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim

Dodano: 25.11.2025 r. / Redakcja

fot. PUW w Rzeszowie / KW PSP w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie / KW PSP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiono obecną sytuację na Podkarpaciu.

Wczoraj wieczorem w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb, inspekcji, przedstawicieli samorządów, IMGW oraz zarządców dróg. Po posiedzeniu odbył się briefing prasowy, podczas którego przekazano najważniejsze ustalenia dotyczące aktualnej sytuacji w województwie podkarpackim.

Tylko w poniedziałek strażacy przeprowadzili około 500 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu. Od piątku łącznie strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń ponad 3600 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: jasielskim, dębickim, krośnieńskim.

Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach, liniach energetycznych oraz zabezpieczaniu uszkodzonych dachów. W kilku przypadkach zapewnili agregaty prądotwórcze dla osób wymagających podtrzymania sprzętu medycznego.

Przez kilka dni dziesiątki tysięcy osób pozostawało bez prądu. Od soboty służby energetyczne sukcesywnie przyrwacają zasilanie odbiorcom. W sobotę po południu bez prądu pozostawało około 80 tysięcy odbiorców. W poniedziałek, na godz. 17:30 liczba ta zmalała do 13 tysięcy. Najwięcej awarii odnotowano w rejonie Krosna, Mielca, Rzeszowa i Sanoka.

Reklama

Jak przekazała Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, PGE skierowała do pracy wszystkie dostępne siły, w tym również ekipy spoza województwa oraz firmy zewnętrzne. W działania zaangażowni są również funkcjonariusze PSP i OSP.

W 35 szkołach na terenie województwa zawieszono zajęcia lekcyjne. Najwięcej w gminach Wiśniowa (4), Frysztak (4), Ropczyce (3) oraz Pilzno (3).



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zatrucie czadem w Lubaczowie. 4 osoby, w tym 2-letnie dziecko w szpitalu

LUBACZÓW. Cztery osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala. Wśród poszkodowanych było dwuletnie dziecko.

Podkarpacie

Ewa Leniart odwołana ze stanowiska wojewody podkarpackiego

PODKARPACIE. - Z dniem 2 listopada br., Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał Ewę Leniart ze stanowiska Wojewody Podkarpackiego - poinformował Michał Mielniczuk, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci wstępnie podsumowali działania "Wszystkich Świętych"

PODKARPACIE. 6 wypadków, 7 osób rannych, 1 ofiara śmiertelna, 17 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda na dzień dzisiejszy bilans działań podkarpackich policjantów związanych z dniem Wszystkich Świętych.

Podkarpacie

Podkarpacie. Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARAPCIE. W dniach od 9 do 16 listopada 2023 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Działania obejmą zasięgiem obszar o szerokości około 15 – 20...

Podkarpacie

Podkarpackie służby gotowe na zimę

PODKARPACIE. Podkarpackie służby są w pełnej gotowości do podjęcia wszelkich działań w sezonie zimowym, zapewnia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie, w korku bus wiozący dziecko pod respiratorem. Pomogli policjanci

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach eskortowali busa transportującego dziecko podłączone do respiratora. Bus utknął w korku po wypadku na autostradzie, a w urządzeniu podtrzymującym życie kończyła się bateria.

Podkarpacie

14-latek znęcał się nad małym kotem. Wrzucił go do studzienki i rzucał w niego cegłami

PODKARPACIE. Na pomoc zwierzęciu przybyli strażacy. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Podkarpacie

Najważniejsze nagrody gospodarcze Podkarpacia wręczone

RZESZÓW. 25 października odbyła się Gala Biznesu podczas której wręczono certyfikaty i wyróżnienia w Programie „Smaczne bo Podkarpackie” 2023 oraz statuetki, dyplomy i wyróżnienia w Konkursie „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2023.

Reklama