Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Atak zimy. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim

Dodano: 25.11.2025 r. / Redakcja

fot. PUW w Rzeszowie / KW PSP w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie / KW PSP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiono obecną sytuację na Podkarpaciu.

Wczoraj wieczorem w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem służb, inspekcji, przedstawicieli samorządów, IMGW oraz zarządców dróg. Po posiedzeniu odbył się briefing prasowy, podczas którego przekazano najważniejsze ustalenia dotyczące aktualnej sytuacji w województwie podkarpackim.

Tylko w poniedziałek strażacy przeprowadzili około 500 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu. Od piątku łącznie strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń ponad 3600 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: jasielskim, dębickim, krośnieńskim.

Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach, liniach energetycznych oraz zabezpieczaniu uszkodzonych dachów. W kilku przypadkach zapewnili agregaty prądotwórcze dla osób wymagających podtrzymania sprzętu medycznego.

Przez kilka dni dziesiątki tysięcy osób pozostawało bez prądu. Od soboty służby energetyczne sukcesywnie przyrwacają zasilanie odbiorcom. W sobotę po południu bez prądu pozostawało około 80 tysięcy odbiorców. W poniedziałek, na godz. 17:30 liczba ta zmalała do 13 tysięcy. Najwięcej awarii odnotowano w rejonie Krosna, Mielca, Rzeszowa i Sanoka.

Reklama

Jak przekazała Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, PGE skierowała do pracy wszystkie dostępne siły, w tym również ekipy spoza województwa oraz firmy zewnętrzne. W działania zaangażowni są również funkcjonariusze PSP i OSP.

W 35 szkołach na terenie województwa zawieszono zajęcia lekcyjne. Najwięcej w gminach Wiśniowa (4), Frysztak (4), Ropczyce (3) oraz Pilzno (3).



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia,  Ministerstwa Zdrowia potwierdziło 1257 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 11 osób.

Podkarpacie

Wjechała w pieszych na chodniku. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

ŁAŃCUT. 41-letnia mieszkanka Łańcuta wjechała samochodem w pieszych idących chodnikiem. Kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. W zdarzeniu ucierpiał 14-chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim odnotowano 1315 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W piątek termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Uwaga na oszustów! ZUS apeluje do seniorów w sprawie 14. emerytur

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

Podkarpacie

Nowy raport zakażeń koronwirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1075 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W wyniku Covid-19 zmarła 1 osoba.

Reklama