Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Awaryjne lądowanie na prywatnej posesji. Samolot uderzył w garaż

Dodano: 06.07.2020 r.

fot. KWP
fot. KWP
PODKARPACIE. Mały samolot z powodu awarii wylądował na prywatnej posesji, uderzył w garaż i uszkodził zaparkowany samochód. 69-letni pilot wyszedł o własnych siłach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, po godz. 8:00 w rejonie lotniska w Krośnie. Jak informuje Policja, pilot małego samolotu silnikowego lądował awaryjnie na prywatnej posesji przy ul. Zręcińskiej. Samolot uderzył w latarnię i garaż. Uszkodził też zaparkowany samochód. Samolot także uległ uszkodzeniu. 69-letni pilot wyszedł o własnych siłach. Leciał sam. Mężczyzna był trzeźwy, został przewieziony do szpitala.

Jak się okazało, pilot chwilę po starcie stwierdził, że doszło do awarii silnika i zdecydował o awaryjnym lądowaniu.

O zdarzeniu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Coraz mniej studentów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. O blisko 2 % spadła liczba studentów na Podkarpaciu w 2019 roku w porównaniu z 2018 rokiem.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 250 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [9.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 253 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 33 mieszkańców województwa; 26 z nich miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Braniszowie. Nie żyje 45-latek

PODKARPACIE. 45-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został potrącony na DW986 przez samochód osoby marki kia. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego. Została nim dr n. hum. Beata Witalec.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarło 21 osób [8.12.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 204 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób, z czego 16 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 3 osoby [7.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 155 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

"Podkarpacie. Będziesz pod wrażeniem" - ruszyła nowa kampania promująca województwo

PODKARPACIE. Krakowska Agencja Reklamowa MDI Group stworzyła nową kampanię promującą Podkarpacie.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [3.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 413 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 29 mieszkańców województwa.

Reklama