Rzeszów - Piątek, 24.04.2026
Reklama

Budowa mostu w Dąbrówkach k. Łańcuta. Od maja znaczne utrudnienia w ruchu

Dodano: 16.04.2026 r. / Redakcja

Budowa tymczasowego mostu w Dąbrówkach / fot. Strabag
Budowa tymczasowego mostu w Dąbrówkach / fot. Strabag

PODKARPACIE. W związku z budową nowego mostu w miejscowości Dąbrówki k. Łańcuta, od połowy maja 2026 r. wystąpią znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, które potrwają do połowy listopada 2027 roku.

Wykonawcą inwestycji jest Strabag. W grudniu 2025 roku firmie przekazano plac budowy. Prace rozpoczęły się od przeniesienia instalacji podziemnych oraz budowy mostu tymczasowego.

Utrudnienia w ruchu

Prace przy budowie tymczasowej jednojezdniowej przeprawy są już na ukończeniu. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, pojazdy zostaną na nią przekierowane. Ruch będzie odbywał w sposób wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. - Dzięki temu, wykonawca przejdzie do realizacji kolejnych etapów inwestycji: rozbiórki starego mostu i budowy w jego miejscu nowego – informuje Joanna Szarata z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Utrudnienia w ruchu potrwają od połowy maja 2026 r. do połowy listopada 2027 r.


Mapa z zaznaczonym tymczasowym mostem w Dąbówkach, materiały PZDW

Nowy most na rzece Wisłok

Reklama

Nowy, trzyprzęsłowy most będzie miał 126 m długości oraz 15 m szerokości. Najdłuższe przęsło, zawieszone bezpośrednio nad nurtem rzeki, liczy 54 metry. Łącznie z dojazdami inwestycja obejmuje odcinek o długości 300 metrów.

W ramach zadania powstanie również ścieżka dla pieszych i rowerów po jednej stronie mostu oraz chodnik po drugiej. Pojawią się również dodatkowo oświetlone przejścia dla pieszych oraz obustronne dojazdy do mostu.

- Realizacja inwestycji jest konieczna ze względu na niewystarczającą nośność obecnego obiektu, jego niezadowalający stan techniczny oraz brak infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Nowy most podniesie standard bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników drogi – podkreśla Joanna Szarata.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Strabag. Wartość kontraktu wynosi 18 175 513 zł, a środki na ten cel w całości pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego. Nowym mostem pojedziemy w listopadzie 2027 roku.

Rozwój infrastruktury drogowej w regionie

Budowa nowego mostu w Dąbrówkach to kolejna inwestycja realizowana w ostatnich latach przez PZDW w powiecie łańcuckim. W celu poprawy wygody i bezpieczeństwa mieszkańców, w latach 2023 – 2025 oddano d użytku: ścieżki pieszo-rowerowe w Albigowej, Woli Dalszej i Czarnej, rondo w Dąbrówkach, obwodnicę i tunel w Łańcucie. Wyremontowano również ulice Cetnarskiego i Piłsudskiego w Łańcucie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Od wtorku rozpoczyna się policyjna akcja „Boże Narodzenie 2019”

PODKARPACIE. Tegoroczne działania trwać będą od wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia.

Podkarpacie

Intensywne opady deszczy na Podkarpaciu utrzymają się do wtorku

PODKARPACIE. Opady utrzymają się od godz. 07:50 dnia 23.12.2019 do godz. 14:00 dnia 24.12.2019.

Podkarpacie

Właściciel samochodu z napisem „Jedna Kula, Jeden Niemiec” poniesie odpowiedzialność karną?

PODKARPACIE. Zdjęcie dotarło do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Podkarpacie

Próbował na własną rękę rozbrajać pocisk z II WŚ. Konsekwencje okazały się tragiczne w skutkach

PODKARPACIE. W budynku gospodarczym ujawniono kilka bomb przeciwlotniczych z czasów II wojny światowej.

Podkarpacie

Obcokrajowcy pracujący na Podkarpaciu. Wśród nich obywatele Wenezueli, Meksyku oraz Egiptu

PODKARPACIE. W całej Polsce legalnie pracujących cudzoziemców jest przeszło 683 tysiące. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie ropczycko-sędziszowskim

PODKARPACIE. 31-latek, kierujący oplem, zginął na miejscu.

Podkarpacie

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł podczas policyjnego patrolu

ROPCZYCE. Policjant z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymał 27-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ile osób na Podkarpaciu korzysta z pomocy społecznej?

PODKARPACIE. Systematycznie maleje liczba osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

Reklama