Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Budowa S19 na Podkarpaciu. Pomimo pandemii prace trwają

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Prace przy budowie S19 na Podkarpaciu nie zwalniają tempa. Roboty prowadzone są na 5 z 6 odcinków.
 
Pomimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących ograniczeń, wykonawcy nie przerywają robót na budowie drogi ekspresowej S19, zachowując jednocześnie zasady bezpieczeństwa i zalecenia sanitarne.  
 
Przypomnijmy, budowę drogi, która połączy Rzeszów z Lublinem podzielono na dwanaście odcinków, po sześć w każdym z województw. Na Podkarpaciu prace trwają już na pięciu z nich. Szósty (Kamień – Sokołów Młp. Płn.) czeka na zgodę Wojewody.
 
Na większości tych odcinków, roboty budowlane polegają m.in. na wycince drzew, karczowaniu pni, odhumusowaniu terenu, przebudowie kolizji branżowych czy wykonaniu nasypów i wykopów drogowych. Na niektórych odcinkach wykonawcy prowadzą również prace przy obiektach mostowych oraz przejściach dla zwierząt.
 
Reklama
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z pierwszych odcinków ekspresówki kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a z całej trasy pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim w połowie 2022 r.
 
Dzięki inwestycji, trasę z Rzeszowa do Warszawy, pokonamy samochodem w czasie poniżej trzech godzin. Trasa przez Lublin zastąpi dotychczasowy szlak prowadzący przez Radom, Opatów i Kolbuszową, czyli DK9.  S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem to również fragment przyszłej Via Carpatia.
 
W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km i przebiegał będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Marszałek Województwa zakażony koronawirusem

PODKARPACIE. „Z uwagi na kontakt z osobą zakażoną marszałek Władysław Ortyl wykonał test na obecność koronawirusa. Niestety jego wynik był pozytywny.” – poinformował Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Podkarpacie

Kolejna partia środków ochrony osobistej trafi do podkarpackich szpitali

PODKARPACIE. 26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych otrzymają wojewódzkie placówki walczące z pandemią Covid-19. To kolejne unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.   

Podkarpacie

Czołowe zderzenie volkswagena z ciężarowym manem na DK19. Nie żyje kierowca osobówki

PODKARPACIE. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na DK19 w Targowiskach. W zderzeniu volkswagena z ciężarowym manem, zginął kierowca osobówki.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekordowa liczba ozdrowieńców na Podkarpaciu [22.10.2020]

PODKARPACIE. Sanepid podał najnowsze dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. 667 nowych zakażonych na Podkarpaciu. W Rzeszowie 75 przypadków [20.10.2020]

PODKARPACIE. Ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 667 mieszkańców województwa. Wyzdrowiało kolejne 112 osób. Dziś potwierdzono kolejne 14 zgonów.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Przemyśla. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Przemyśla. W zderzeniu trzech samochodów zginęła 37-letnia kobieta oraz 71-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy punkt drive-thru na Podkarpaciu

PODKARPACIE.  Łącznie badania można wykonać obecnie w 26 miejscach. Każde z nich obsługuje średnio 50 pacjentów dziennie.

Reklama