Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Coraz mniej studentów na Podkarpaciu

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. O blisko 2 % spadła liczba studentów na Podkarpaciu w 2019 roku w porównaniu z 2018 rokiem.

W województwie podkarpackim, podobnie jak i w całej Polsce systematycznie zmniejsza się liczba studentów, zarówno na uczelniach publicznych jak i prywatnych.

W roku 2019 liczba studentów na Podkarpaciu, w porównaniu z rokiem 2018, zmniejszyła się o 913 osób. Spadki zanotowano przede wszystkim na największych uczelniach, tj.  Politechnika Rzeszowska (spadek o 855 studentów) i Uniwersytet Rzeszowski (spadek o 129 studentów). Natomiast niektóre uczelnie prywatne zanotowały wzrost liczby studentów – największy Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (o 195 studentów). 
Reklama
W 2019 roku na Podkarpaciu studiowało 46 tys. studentów (łącznie z osobami studiującymi w filiach i jednostkach zamiejscowych), w tym 2,6 tys. cudzoziemców (stan na 31 grudnia). Ponad 56% wszystkich studentów stanowiły kobiety.

Największą uczelnią w województwie podkarpackim był Uniwersytet Rzeszowski, w którym studiowało 16,2 tys. studentów. Na drugim miejscu znalazła się Politechnika Rzeszowska – 12,0 tys. studentów. Największą uczelnią prywatną była Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, w której studiowało 5,4 tys. osób. WSIiZ mogła się także pochwalić najwyższą liczbą studiujących cudzoziemców – 1,5 tys.

 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Trójka nastolatków podejrzana o rozbój. Obezwładnili i okradli 15-latka

KROSNO. 15-letni chłopiec został zaatakowany przez trzech nastolatków, którzy go obezwładnili i ukradli mu 100 złotych.

Podkarpacie

Dwóch Afgańczyków ukryło się w naczepie z jabłkami

PODKARPACIE. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci z Niska. 

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Kierowca samochodu był pijany

PODKARPACIE. Potrącony rowerzysta zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Pożar w internacie w Trzcianie. Ewakuowano 232 osoby

PODKARPACIE. Strażacy o pożarze zostali poinformowani dzisiaj o godz. 1.30.

Podkarpacie

XVIII edycja Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza"

Ideą konkursu jest wyłonienie najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo przedsiębiorstw naszego regionu, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych.

Reklama