Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Coraz więcej innowacyjnych przedsiębiorstw na Podkarpaciu

Dodano: 11.02.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W ostatnich latach województwo podkarpackie należało do krajowej czołówki, jeżeli chodzi o działalność innowacyjną przedsiębiorstw. Dotyczyło to przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie, a także jednostek wprowadzających innowacje w różnych zakresach.

W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych aktywnych innowacyjnie na Podkarpaciu wyniósł 34,8%. To uplasowało go na 1. miejscu wśród województw. Odsetek przedsiębiorstw usługowych aktywnych innowacyjnie wyniósł 15,5% (12. miejsce wśród województw).

Odsetek przedsiębiorstw przemysłowych, które wprowadziły innowacje w latach 2016-2018 na Podkarpaciu osiągnął poziom 29,0% (2. miejsce wśród województw), a przedsiębiorstw usługowych 10,3% (14. miejsce).
Reklama
Przedsiębiorstw przemysłowych które wprowadziły innowacje produktowe było 21,5%, a przedsiębiorstw usługowych 6,9%. Procesy biznesowe zainicjowało 24,3% przedsiębiorstw przemysłowych i 7,8% usługowych.

W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych wśród jednostek aktywnych innowacyjnie, a które otrzymały publiczne wsparcie finansowe na działalność innowacyjną wyniósł 19,3% (4. miejsce wśród województw). Analogiczny wskaźnik dla przedsiębiorstw usługowych wyniósł 21,5% (3. miejsce wśród województw).

Odsetek innowacyjnych przedsiębiorstw przemysłowych w latach 2016-2018, w porównaniu z latami 2015-2017, wzrósł o 9,6 p.proc., natomiast odsetek przedsiębiorstw usługowych zmalał o 0,8 p.proc.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jolanta Sawicka nowym wicewojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. Jolanta Sawicka z dniem 31 stycznia objęła funkcję wicewojewody podkarpackiego.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Lubaczowa. W piątek oddadzą do użytku obwodnicę Sanoka

W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto obwodnicę Lubaczowa, a już jutro do użytku kierowców oddana zostanie obwodnica Sanoka.

Podkarpacie

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala

PRZEMYŚL. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Podkarpacie

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa

SANOK, RZESZÓW. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy od daty oficjalnego podpisania umowy na realizacje.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Wczoraj po godz. 19, w Kopkach na drodze krajowej nr 77 doszło do tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy

PODKARPACIE. 43-letni kierowca fiata wsiadł do pojazdu mając 3 promile alkoholu.

Podkarpacie

Miał być przesłuchiwany przez policje. Był pijany i na komendę dotarł własnym samochodem

LESKO. Mężczyzna miał być przesłuchany. Policjanci, którzy brali udział w czynnościach, wyczuli od niego alkohol.

Podkarpacie

Śmiertelne potracenie na dk 94. Jeden pas jezdni jest wyłączony z ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy muszą się liczyć z czasowym utrudnieniem w ruchu.

Reklama