Rzeszów - Wtorek, 26.05.2026
Reklama

Czołowe zderzenie osobówki z busem w Widełce. Utrudnienia trwały kilka godzin

Dodano: 26.05.2026 r. / Redakcja

Wypadek w Widełce / fot. KPP w Kolbuszowej
Wypadek w Widełce / fot. KPP w Kolbuszowej

WIDEŁKA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło w Widełce na drodze krajowej nr 9. W czołowym zderzeniu jeepa z busem ranny został kierowca osobówki, którego do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w rejonie stacji paliw doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Jeep z busem marki Iveco. Siła uderzenia była na tyle duża, że oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Konieczne było podjęcie natychmiastowych działań ratowniczych.

Kierowca jeepa doznał obrażeń i wymagał specjalistycznej pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany został przewieziony do szpitala. Kierowcą iveco zajęły się obecne na miejscu zespoły ratownictwa medycznego.

Przez kilka godzin na miejscu pracowali policjanci, służby ratunkowe oraz strażacy. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, przeprowadzali oględziny pojazdów i wykonywali czynności procesowe, które mają wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

Działania związane z usuwaniem uszkodzonych pojazdów i sprzątaniem jezdni trwały kilka godzin. W tym czasie policjanci kierowali ruchem i wyznaczali bezpieczne przejazdy na drodze krajowej nr 9.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Najpierw spowodował kolizję, później uciekł. 19-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie

KROSNO. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na przykościelny parking i uszkadził trzy samochody.

Podkarpacie

Kradli ubrania w galeriach handlowych. Trójce zatrzymanych grozi 5 lat pozbawienia wolności

MIELEC. Wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę bliską 7 tysięcy złotych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Przemyślu

PRZEMYŚL. W wyniku doznanych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł 46-letni obywatel Irlandii, pochodzący z Ukrainy.

Podkarpacie

Policja podsumowała działania sylwestrowo-noworoczne

PODKARPACIE. Pięciodniowa akcja rozpoczeła się w piątek, 28 grudnia.

Podkarpacie

Podkarpacie objęte ostrzeżeniem meteorologicznym. Będą zawieje i zamiecie śnieżne

PODKARPACIE. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 85 %

Podkarpacie

Dachowanie busa w Bieszczadach. Przewoził 11 pasażerów

PODKARPACIE. Trwa ustalanie przyczyn wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Buk. Dachował tam bus, w którym podróżowało jedenaścioro turystów.

Reklama