Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

Darmowe badania techniczne samochodów i konsultacje z fachowcami

Dodano: 10.09.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
ŁAŃCUT. Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W sobotę 14 września do Łańcuta zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Łańcucie pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego Motores. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy sklepie Motores, ul. Podzwierzyniec 78, w godzinach od 10 do 16.

„W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie” – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.
Reklama
W ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek.

„Jako kierowcy powinniśmy pamiętać o regularnych kontrolach stanu technicznego samochodu, bo bezpieczeństwo, zarówno nasze jak i naszych pasażerów, jest najważniejsze. Dlatego zachęcamy do udziału w akcji PitStop, w trakcie której taką kontrolę można wykonać zupełnie za darmo. Całość zajmuje tylko chwilę, a nasi fachowcy sprawdzą, czy z samochodem jest wszystko w porządku czy kierowca powinien zgłosić się do mechanika w celu usunięcia usterki” – mówi Jakub Rzeszutek ze sklepu motoryzacyjnego Motores należącego do sieci ProfiAuto.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Komunikat Wojewody Podkarpackiego w związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej

PODKARPACIE. Dziś rano odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, inspekcji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy.

Podkarpacie

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Podkarpacie

Podpisano ostatnią umowę na nową DK9

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała trzecią umowę na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od drogi ekspresowej S74 do obwodnicy Nowej Dęby.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w powiecie jasielskim. Nie żyje 18-latka

PODKARPACIE. W miejscowości Czekaj, kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przepust. Samochód przewrócił się. Kierująca trafiła do szpitala, 18-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

Podkarpacie

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz...

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Strzyżowie. Częściowo zablokowana DW988

PODKARPACIE. Tuż przed południem w powiecie strzyżowskim doszło do wypadku z udziałem ciężarowego volvo i osobowej Skody. Kierujący osobówką doznał obrażeń i trafił do szpitala. Droga wojewódzka nr 988 jest częściowo zablokowana.

Podkarpacie

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na DK19 i DK94 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na drodze krajowej nr 19 w Jaworniku oraz na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Góra Ropczycka wprowadzono tymczasowe organizacje ruchu.

Reklama