Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia. Zginęły dwie osoby

Dodano: 05.09.2022 r.

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło w piątek na drogach województwa podkarpackiego. W Wólce Niedźwieckiej kierowca iveco potrącił 80-letnią kobietę, zmarła na miejscu. Z kolei w miejscowości w Durdach zginęła rowerzystka potrącana przez peugeota.

Do pierwszego wypadku doszło około godz. 8.30, w Wólce Niedźwiedzkiej w powiecie rzeszowskim. Z ustaleń policji wynika, że56-letni kierowca samochodu marki Iveco, podczas cofania,  potrącił 80-letnią pieszą znajdującą się za jego samochodem. Pomimo reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować.

Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce dwie i pół godziny później, około godz. 11:00 na drodze wojewódzkiej nr 872, w miejscowości Durdy, w powiecie tarnobrzeskim. Jak wstępnie ustalono, 34-latka kierująca peugeotem, podczas wyprzedzania, najechała na rowerzystkę, która poruszała się tym samym pasem jezdni.

69-letnia rowerzystka zmarła na miejscu wypadku. Kierująca peugeotem była trzeźwa.

Policjanci, pod nadzorem prokuratorów, wyjaśniają okoliczności obu tych tragicznych zdarzeń.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie dwóch samochodów. Do szpitala trafiło 8-miesięczne dziecko

PODKARPACIE. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem uderzyła w tył jadacego przed nią samochodu marki renault master.

Podkarpacie

Od 6 grudnia obowiązkowa „jazda na suwak” i „korytarz życia”

PODKARPACIE, POLSKA. 6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak.

Podkarpacie

Andrzej Duda odwiedzi Podkarpacie. Prezydent RP złoży wizytę w Brzozowie i Dubiecku

PODKARPACIE. 9 grudnia 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi województwo podkarpackie.

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił dwie kobiety. Jedna z nich nie przeżyła wypadku

PODKARPACIE. Kierujący oplem był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu.

Podkarpacie

Doprowadził do kolizji, wioząc cztery osoby. Był pijany i poszukiwany

PODKARPACIE. Sprawcą kolizji okazał się 32-letni mężczyzna, w którego organizmie alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu.

Podkarpacie

Rozbito grupę przestępczą funkcjonującą m.in. na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas śledztwa zabezpieczono ponad 200 automatów do gier.

Podkarpacie

Straciła panowanie nad pojazdem. Do szpitala trafiły cztery osoby

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dziś około godz. 7 na drodze krajowej nr 875 w miejscowości Maleniska. 

Reklama