Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Dwa tragiczne wypadki na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Archiwum KWP Rzeszów
fot. Archiwum KWP Rzeszów
PODKARPACIE. W ubiegły piątek doszło na podkarpackich drogach do dwóch tragicznych wypadków. W Rakszawie kierujący nissanem najechał na leżącego na jezdni pieszego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W Jedliczu natomiast kierujący renaultem zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku z udziałem pieszego doszło około godziny 20.45 w Rakszawie, w powiecie łańcuckim. Jak ustalili policjanci, kierujący nissanem primera na prostym odcinku drogi powiatowej najechał na leżącego na jezdni człowieka. Mężczyzna został ciężko ranny, mimo reanimacji nie udało się go uratować. Policja obecnie potwierdza jego tożsamość. 73-letni kierowca był trzeźwy, dodatkowo pobrano od niego krew do badań.

Także w piątek wieczór służby ratownicze zostały powiadomione o wypadku w Jedliczu na ul. Obrońców Wolności. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący renaultem, jadąc drogą powiatową w stronę Chlebnej, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. 51-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Toczy się postępowanie wyjaśniające przyczyny i okoliczności wypadku.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie trzech ciężarówek na DK 19 w Zboiskach. Utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Krośnieńska policja informuje o utrudnieniach w ruchu na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Zboiska. Doszło tam do zderzenia trzech pojazdów ciężarowych. Utrudnienia mogą potrwa do godz. 11:00.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, z związku z burzami jakie prognozowane są na Podkarpaciu. Alert dotyczy 22 powiatów.

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 18 do 26 kwietnia 2024 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Budimex. Prace trwać będą 2,5 roku. 

Podkarpacie

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek w Białobrzegach. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w piątek w Białobrzegach, w powiecie łańcuckim. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Grębowie. Nie żyje 24-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś rano w Grębowie. 24-letni kierowca volkswagena zderzył się z pojazdem ciężarowym. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

W środę kolejne protesty rolników. Lista utrudnień na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Na środę, 20 marca rolnicy zapowiedzieli kolejną falę protestów. W związku z tym w wielu miejscach na drogach Podkarpacia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Policja opublikowała listę miejsc, w których planowane są...

Reklama