Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Dwóch 17–latków i 16-latek okradali starsze kobiety. Wyrywali im na ulicy torebki

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
SANOK. Policjanci z Sanoka zatrzymali dwóch 17-latków i 16-latka, którzy okradali starsze kobiety. Młodzi mężczyźni podbiegali do idących chodnikiem seniorek, wyrywali i kradli im torebki. Cała trójka za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W drugiej połowie stycznia br. policjanci odnotowali kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży damskich torebek. Dochodziło do nich na terenie Sanoka. Mechanizm działania sprawców w każdym przypadku był ten sam. Mężczyźni podbiegali do idącej chodnikiem starszej kobiety i wyrywali jej z ręki torebkę, a następnie uciekali w rejon pobliskich bloków. Większość kradzieży miała miejsce w dzielnicy Wójtostwo, w godzinach od 12 do 20.

Policjanci prowadzili czynności zmierzające do wykrycia sprawców kradzieży na tzw. „wyrwę”. Na podstawie uzyskanych od pokrzywdzonych informacji, typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi przestępstwami. Przeglądali również zapisy monitoringu obejmujące okolicę, gdzie dochodziło do tych zdarzeń. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili sprawców. Przeszukując rzeczy podejrzewanych, znaleźli skradzione dokumenty oraz karty bankowe należące do pokrzywdzonych.
Reklama
Jak się okazało są to trzej młodzi mężczyźni, dwóch 17-latków i 16-latek. Wszyscy zostali zatrzymani do czasu wyjaśnienia tej sprawy. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im kradzieży. Za przestępstwa jakich się dopuścili, dwóch odpowie przed sądem karnym, natomiast 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Remont na DK 19 w Babicy. Utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Do 15 listopada 2022 r. potrwa naprawa nawierzchni drogi krajowej nr 19 w Babicy. 

Podkarpacie

Ciało mężczyzny w Wisłoce. Policja ustala jego tożsamość

PODKARPACIE. Ciało zauważył w niedzielę rano pracownik Wód Polskich.

Podkarpacie

Podsumowanie "Trzeźwego weekendu" na Podkarpaciu. Skontrolowano ponad 15 tys. kierowców

PODKARPACIE. 21 kierowców odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

22-latek uszkodził fontannę multimedialną. Odpowie przed sądem

PODKARPACIE. 22-letni mieszkaniec Jarosławia odpowie przed sądem za uszkodzenie fontanny multimedialnej znajdującej się na jarosławskim rynku.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. strzyżowskim. Nie żyje 29-letni kierowca bmw

PODKARPACIE. 29-letni kierowca bmw zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Rusza zintegrowany bilet "Pociąg + autobus"

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jest to bilet miesięczny imienny, uprawniający do przejazdów pociągami POLREGIO oraz autobusami komunikacji miejskiej ZTM w Rzeszowie.

Podkarpacie

Koń spacerował po drodze wojewódzkiej w Humniskach. Interweniowała policja

PODKARPACIE. Mundurowym udało się ustalić włąściciela konia, który odebrał zwierzę i zaprowadził do zagrody.

Podkarpacie

Dachowanie skody w Dobieszynie. Kierowca miał ponad 2,5 promila

PODKARPACIE. Kierowca nie odniósł większych obrażeń i oddalił się z miejsca zdarzenia. Chwilę później zatrzymali go policjanci.  

Reklama