Rzeszów - Piątek, 11.07.2025
Reklama

Dziewięciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Sześć przypadków odnotowano w Mielcu

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. Przez ostatnie kilka dni, mieleccy policjanci zatrzymali prawo jazdy dziewięciu kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał przez Łączki Brzeskie z prędkością 142 km/h.

Jedną z głównych przyczyn wypadków, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych, jest niewątpliwie prędkość. Dlatego też policjanci prowadzą kontrole drogowe, zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do rażących naruszeń przepisów. W ciągu kilku dni na Al. Kwiatkowskiego w Mielcu, prawo jazdy straciło, aż sześciu młodych kierowców:
 
  • 20-letni mieszkaniec Mielca, kierując volkswagenem przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km, jechał z prędkością 130 km/h.
  • 29-letni mieszkaniec Mielca, kierujacy volvo, przekroczył dopuszczalną prędkość o 68 km, na ograniczeniu do 50 km/h, jechał 128 km/h.
  • 19-letni mieszkaniec gminy Przecław, kierując volkswagenem przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km, na liczniku miał 131 km/h.
  • 20-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy kierujący toyotą, przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km, miał 119 km/h.
  • 22-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy, kierując iveco, przekroczył dozwoloną prędkość o 76 km, jechał z prędkością 126 km/h.
  • 20-letni mieszkaniec Mielca kierując bmw przekroczył prędkość o 58 km, jechał z prędkością 108 km/h.
 
Kontrole prędkości, prowadzone są także na terenie powiatu:
 
  • mieszkaniec gminy Przecław, kierując volvo, w Rzemieniu przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km, jechał z prędkością 111 km/h.
  • 25-letni mieszkaniec powiatu dębickiego, kierując mercedesem, w Łączkach Brzeskich przekroczył dozwoloną prędkość o 102 km, jechał z prędkością 142 km/h.
  • 52-letni mieszkaniec Wrocławia, kierując bmw, w Kliszowie przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km, jechał z prędkością 110 km/h. 
Reklama
Wszystkim kierowcom, którzy przekroczyli prędkość, funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy. Kolejno organ właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, wyda decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Mielec
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 17 nowych zakażeń, 14 osób wyzdrowiało [7.07.2020]

PODKARPACIE. Zgodnie z najnowszym komunikatem Podkarpackiego Inspektora Sanitarnego, dziś w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejne 14 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

#CzasNaPodkarpackie. Rusza nowa akcja promocyjna województwa podkarpackiego

PODKARPACIE. Kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej weźmie udział w akcji, która ma na celu promocję regionalnych atrakcji turystycznych.

Podkarpacie

300 zł wyprawki dla uczniów

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie wypłacanie uczniom wyprawki szkolnej na przyszły rok. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje raz w roku dla dzieci, które nie ukończyły 20 lat.

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku podpisania umowy na budowę S19 Rzeszów Południe - Babica

Postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę odcinka S19 Rzeszów Południe – Babica przeszło pozytywnie kontrolę uprzednią Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podkarpacie

Jedziesz na wakacje? Sprawdź listę utrudnień na drogach krajowych Podkarpacia

Rzeszowski Oddział GDDKiA opublikował listę największych utrudnień, jakie będą występować w okresie wakacyjnym na drogach krajowych Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarły kolejne 3 osoby [6.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 774 przypadki zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Awaryjne lądowanie na prywatnej posesji. Samolot uderzył w garaż

PODKARPACIE. Mały samolot z powodu awarii wylądował na prywatnej posesji, uderzył w garaż i uszkodził zaparkowany samochód. 69-letni pilot wyszedł o własnych siłach.

Podkarpacie

W Sędziszowie Małopolskim otwarto nowy dworzec kolejowy

PODKARPACIE. Pasażerowie mogą już korzystać z nowoczesnego, proekologicznego dworca w Sędziszowie Małopolskim. 

Reklama