Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Fabryka z Sędziszowa Małopolskiego będzie produkować maseczki ochronne

Dodano: 20.03.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Sędziszowski zakład znany z produkcji filtrów do samochodów i maszyn rolniczych, dołącza do grona firm zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa COVID-19

Fabryka PZL będzie współpracowała z najlepszymi szwalniami w Polsce, by technologię wytwarzania filtrów kabinowych zaadaptować do produkcji maseczek ochronnych z domieszką nano-srebra. Zastosowane we wkładach filtracyjnych powłoki charakteryzują się silnym efektem przeciwdrobnoustrojowym. Maseczka wykonana z zastosowaniem podobnego materiału blokuje możliwość zakażenia się bakteriami grzybów i pleśni, które w konsekwencji mogą spowodować ogólne obniżenie odporności organizmu i narażenie na powikłania pochodzące z innych źródeł np. COVID-19.

W kontekście samych wirusów maseczki pełnią przede wszystkim rolę ochronną – zapobiegają bezpośrednim kontaktom rąk z ustami oraz chronią twarz np. w sytuacji kasłania w pobliżu osoby zarażonej. Z tego względu, podobnie jak fartuchy, są to elementy kluczowe w walce z rozprzestrzenianiem się choroby, a równocześnie deficytowe z uwagi na coraz większe obciążenie służby zdrowia.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

18 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [17.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w warsztacie w Rakszawie. Nie żyje 37-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 37-letni mężczyzna został śmiertelnie ranny podczas pracy w jednej z firm w Rakszawie. Okoliczności wypadku wyjaśnia Policja, pod nadzorem prokuratury oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [16.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Pożar domu w Markowej. Nie żyje 57-letnia właścicielka

PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę w Markowej w powiecie łańcuckim doszło do pożaru drewnianego domu. W środku odnaleziono mieszkającą w nim właścicielkę. Niestety, pomimo reanimacji, życia kobiety nie udało się...

Podkarpacie

Kolejna ofiara wody na Podkarpaciu. 28-latek utonął w Zalewie Sieniawskim

PODKARPACIE. 28-letni mężczyzna jest czwartą ofiarą wody podczas tegorocznych wakacji na Podkarpaciu. Mężczyzna utonął w miejscowości Odrzechowa w Zalewie Sieniawskim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 9 osób, 1 osoba zmarła.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [12.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Reklama