Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Funkcjonariusze CBA w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie. Chodzi m.in. o podatki od nieruchomości

Dodano:

fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne
fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne
STRZYŻÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego 3 czerwca 2019 r. rozpoczęli kontrolę w Urzędzie Miejskim w Strzyżowie.

Postępowanie dotyczy udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnym przez Burmistrza Strzyżowa w latach 2012-2018.

Zakresem przedmiotowym kontroli jest analiza określonych przepisami prawa procedur weryfikacji składanych wniosków przez osoby fizyczne i prawne prowadzące działalność gospodarczą, poprzez rzetelne przeprowadzenie przez organ postępowania podatkowego na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa.

W ramach prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze CBA sprawdzą m.in. zasadność podejmowanych decyzji w przedmiocie udzielania ulg w zaległościach w podatku tj. czy wydane decyzje były oparte na przesłankach „ważnego interesu podatnika” lub „ważnego interesu publicznego”. Planowany termin zakończenia kontroli przypada na 3 września 2019 r.
Źródło: Centralne Biuro Antykorupcyjne
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu. 115 nowych przypadków [29.09.2020]

PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim potwierdzono 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. To największa dobowa liczba zakażeń od początku pandemii. Kolejne 58 osób wyzdrowiało. 3 osoby zmarły.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja ma nowe radiowozy

4 nowe pojazdy trafią do komend Policji na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju. Na Podkarpaciu 62 nowe przypadki [24.09.2020]

PODKARPACIE. „Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Podkarpacie

Koronawirus. Dziś na Podkarpaciu więcej wyzdrowień, niż zakażeń [23.09.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje WSSE w Rzeszowie, w dniu dzisiejszym w województwie podkarpackim odnotowano więcej wyzdrowień, niż zakażeń. Są 2 nowe ofiary śmiertelne.

Podkarpacie

Koronawirus. 30 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 21 osób wyzdrowiało, 3 zmarły [22.09.2020]

PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim potwierdzono 30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. 58 zakażeń, 27 wyzdrowień na Podkarpaciu [21.09.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, dziś w województwie podkarpackim odnotowane 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. Kolejne 27 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Podpisano umowę na remont mostu w Tryńczy

Podpisano umowę na zaprojektowanie i remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Tryńcza w ciągu DK77.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 49 zakażeń, 30 wyzdrowień, 4 zgony [18.09.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. 

Reklama