Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego w związku z możliwymi burzami z gradem. Ze względu na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy.

W piątek, 18 sierpnia, od godz. 13:00 do godz. 22:00 synoptycy przewidują wystąpienie burz którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie dotyczy 18 powiatów: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leski, mielecki, przemyski, Przemyśl, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

Jednocześnie, do końca weekendu obowiązuje alert dotyczący upałów w naszym regionie. Miejscami temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 stopni Celsjusza. W nocy termometry wskażą minimum od 18 do 20 stopni Celsjusza.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 350 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [11.02.2021]

PODKARPACIE. Zmarło 8 mieszkańców województwa. 

Podkarpacie

IMGW Ostrzega! Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Od wczoraj na terenie niemal całego województwa intensywnie sypie śnieg. Wg prognozy IMGW takie warunki pogodowe będą się utrzymywały do godz. 15:00 11 lutego.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Brzózie Królewskiej. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu w Brzózie Królewskiej. Dwie osoby zginęły na miejscu.  

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 300 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 12 osób [10.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 12 osób, z których 10 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

37-latek zabił psa, bo wszedł na jego posesję

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Zaleszany podejrzany o zabicie bezpańskiego psa, przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.  

Podkarpacie

Znamy zwycięzców konkursu "Podkarpacka Nagroda Samorządowa"

PODKARPACIE. Ogłoszono wyniki jubileuszowej edycji plebiscytu Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Ze względu na pandemię, statuetki odebrali tylko trzej główni zwycięzcy.

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [8.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Reklama