Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

IMGW ostrzega! Silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Dziś na Podkarpaciu spodziewany jest silny wiatr. W niektórych powiatach prognozowane są silne opady śniegu, zawieje i zamiecie.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, jaki prognozowany jest w dniu dzisiejszym na terenie województwa podkarpackiego. Prędkość wiatru osiągnie od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Najsilniejsze porywy spodziewane są przed południem.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 19:00 dla powiatów: dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski oraz od godz. 10:00 do godz. 19:00 dla powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, przemyski, Przemyśl, sanocki i strzyżowski.

Dodatkowo w powiatach: bieszczadzki, jasielski, krośnieński, leski i sanocki spodziewane są intensywne opady śniegu, miejscami wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne. Przybędzie od 10 do 15 cm białego puchu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

37-latek zabił psa, bo wszedł na jego posesję

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Zaleszany podejrzany o zabicie bezpańskiego psa, przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.  

Podkarpacie

Znamy zwycięzców konkursu "Podkarpacka Nagroda Samorządowa"

PODKARPACIE. Ogłoszono wyniki jubileuszowej edycji plebiscytu Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Ze względu na pandemię, statuetki odebrali tylko trzej główni zwycięzcy.

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [8.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ponad 200 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [6.02.2021]

PODKARPACIE. 205 zakażeń, 202 wyzdrowienia, 8 zgonów na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [5.02.2021]

PODKARPACIE. 206 zakaż, tyle samo wyzdrowień, 8 zgonów na Podkarpaciu - Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki w tirem. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez około 5 godzin zablokowana była droga wojewódzka nr 992 w Nowym Żmigrodzie. Doszło tam do czołowego zderzenia osobowego opla z ciężarówką. W zderzeniu ucierpiała kierująca oplem.  

Podkarpacie

Koronawirus. 265 nowych zakażonych na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [4.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Palił marihuanę, mając pod opieką troje dzieci

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w trakcie sprawowania opieki nad trójką swoich dzieci palił marihuanę. Dzieci w wieku od 2,5 do 14 lat, trafiły pod opiekę matki.

Reklama