Rzeszów - Czwartek, 23.10.2025
Reklama

Intensywny deszcz i burze na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia

Dodano: 02.06.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami oraz silnymi opadami deszczu, jakie spodziewane są w poniedziałek oraz w nocy z poniedziałku na wtorek w województwie podkarpackim.

W poniedziałek, 2 czerwca 2025 r. od godz. 13:00 do godz. 23:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm od 35 mm, punktowo do 45 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu.

Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje na terenie całego województwa podkarpackiego.

Z kolei z poniedziałku na wtorek, od godz. 2:00 (3.06) do godz. 11:00 (3.06) obowiązuje ostrzeżenie I stopnia w związku w prognozowanymi opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

Alert dotyczy 23 powiatów: brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W wypadku zginął 26-letni rowerzysta. Policja poszukuje świadków

NOWA DĘBA. Wszystkie osoby, które były świadkami tego tragicznego w skutkach wypadku, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Nowej Dębie.

Podkarpacie

Siedem prób wyłudzenia metodą „na wnuczka”

MIELEC. Dotychczas oszustom nie udało się nikogo naciągnąć.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z unijnym dofinansowaniem

RZESZÓW. Budowa drogi na odcinku Lasy Janowskie - Nisko Południe ma kosztować ok. 917 mln zł.

Podkarpacie

Tymczasowy areszt i sąd rodzinny dla sprawców znieważenia grobów

SĘDZISZÓW MŁP. Policjanci ustalili, że młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz.

Podkarpacie

31-latek autorem osobliwych kradzieży. Wynosił ze sklepu ekspresy do kawy

JAROSŁAW. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na dzierżawę MOP-ów przy A4

PODKARPACIE. Termin składania ofert mija 31 stycznia 2020 r.

Podkarpacie

Nietrzeźwość za kółkiem tłumaczył przyjętą kroplówką. Później wyjaśniał, że pił po wypadku

PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy subaru, który w Zdziarach wjechał do rowu.

Reklama