Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Jest umowa na budowę nowej drogi na Podkarpaciu

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

PODKARPACIE. W 2028 roku ma być gotowy blisko 12,5 kilometrowy odcinek drogi, który połączy węzeł S19 Nisko Południe z ul. Bojanowską w Stalowej Woli. Inwestycja poprawi dostępność transportową do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan oraz Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. Podpisano już umowę z wykonawcą.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawcą jest firma Antex. Projekt obejmuje budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej o długości 12,36 km, łączącego węzeł S19 Nisko Południe z ul. Bojanowską w Stalowej Woli. Głównym celem inwestycji jest poprawa komunikacji terenów inwestycyjnych, co ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju gospodarczego regionu.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 362 miliony złotych, z czego 250 milionów pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. Pozostałe 112 milionów złotych to wkład samorządów, z czego blisko 70 milionów zapewniło Województwo Podkarpackie.

Na realizację zadania wykonawca ma 43 miesiące od daty podpisania umowy. Zakończenie planowane jest na 2028 rok.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nie ma zagrożenia koronawirusem na Podkarpaciu. Pod obserwacją było 9 osób

PODKARPACIE. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego przebywa 9 osób, które w ostatnim czasie przebywały w Chinach.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z zezwoleniem na realizacje inwestycji drogowej

PODKARPACIE. . Wojewoda Podkarpacki podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na odcinku S19 na trasie Nisko Południe – Podgórze.

Podkarpacie

Miał licznik samochodowy cofnięty o ok. 300 tys. km

PODKARPACIE. Z licznika rekordzisty od listopada ubiegłego roku ubyło blisko 300 tys. kilometrów.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Sanoka

SANOK. 31 stycznia br. nastąpiło oficjalne otwarcie obwodnicy Sanoka. 

Podkarpacie

Jolanta Sawicka nowym wicewojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. Jolanta Sawicka z dniem 31 stycznia objęła funkcję wicewojewody podkarpackiego.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Lubaczowa. W piątek oddadzą do użytku obwodnicę Sanoka

W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto obwodnicę Lubaczowa, a już jutro do użytku kierowców oddana zostanie obwodnica Sanoka.

Podkarpacie

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala

PRZEMYŚL. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Podkarpacie

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa

SANOK, RZESZÓW. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy od daty oficjalnego podpisania umowy na realizacje.

Reklama