Rzeszów - Niedziela, 19.10.2025
Reklama

Jest umowa na budowę ramp do odśnieżania tirów przy A4 i S19

Dodano: 10.07.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę ramp do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4. Zadanie wykona firma FUHP Leszek Kochanowicz z Raniżowa. Koszt inwestycji to 1,15 mln zł.

Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację projektową dla sześciu ramp do odśnieżania pojazdów ciężarowych wraz z niezbędnymi elementami do prawidłowego ich funkcjonowania. Rampy mają powstać na MOP-ach przy drodze ekspresowej S19 i autostradzie A4:

Reklama

• MOP Kamień Wschód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Kamień Zachód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa I przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa II przy drodze ekspresowej S19
• MOP Jawornik przy autostradzie A4
• MOP Jastrząbka przy autostradzie A4

- Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie niezbędne uzgodnienia i decyzje administracyjne pozwalające na realizację inwestycji. Wybuduje zaprojektowaną infrastrukturę i wprowadzi docelową organizację ruchu pozwalającą na bezpieczne korzystanie z nowej infrastruktury i poruszenie się po MOP-ach, po czym wykona dokumentację powykonawczą. Na realizację wszystkich prac wykonawca będzie miał maksymalnie 120 dni od daty podpisania umowy – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA.

Rampy do odśnieżania mają ułatwić kierowcom ciężarówek, bezpieczne usuwanie śniegu i lodu ze swoich pojazdów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Do końca 2026 roku GDDKiA planuje wybudować ponad 70 urządzeń do odśnieżania pojazdów ciężarowych w całej Polsce.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 1000 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarły 22 osoby [5.03.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1008 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie odnotowano 221 zakażeń. Zmarły 22 osoby, z których 21 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

941 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [4.03.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 500 nowych zakażeń na Podkarpaciu [2.03.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

335 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zero zgonów [1.03.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 335 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Koronawirus. Duża liczba nowych zakażeń i zgonów na Podkarpaciu [27.02.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 684 osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 147 w Rzeszowie.

Podkarpacie

Zderzenie pociągu relacji Rzeszów - Szczecin z lokomotywą. 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło Chałupkach Dębiańskich. W zderzeniu lokomotywy salinowej z pociągiem pośpiesznym relacji Rzeszów – Szczecin, ranne zostały trzy osoby.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Krośnie. Nie żyje 81-letni pieszy

PODKARPACIE. 24-latek kierujący bmw potrącił 81-letniego mężczyznę, przechodzącego przez przejście. W wyniku doznanych obrażeń, pieszy zmarł w drodze do szpitala.

Reklama