Rzeszów - Poniedziałek, 20.10.2025
Reklama

Jest umowa na budowę ramp do odśnieżania tirów przy A4 i S19

Dodano: 10.07.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę ramp do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4. Zadanie wykona firma FUHP Leszek Kochanowicz z Raniżowa. Koszt inwestycji to 1,15 mln zł.

Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację projektową dla sześciu ramp do odśnieżania pojazdów ciężarowych wraz z niezbędnymi elementami do prawidłowego ich funkcjonowania. Rampy mają powstać na MOP-ach przy drodze ekspresowej S19 i autostradzie A4:

Reklama

• MOP Kamień Wschód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Kamień Zachód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa I przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa II przy drodze ekspresowej S19
• MOP Jawornik przy autostradzie A4
• MOP Jastrząbka przy autostradzie A4

- Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie niezbędne uzgodnienia i decyzje administracyjne pozwalające na realizację inwestycji. Wybuduje zaprojektowaną infrastrukturę i wprowadzi docelową organizację ruchu pozwalającą na bezpieczne korzystanie z nowej infrastruktury i poruszenie się po MOP-ach, po czym wykona dokumentację powykonawczą. Na realizację wszystkich prac wykonawca będzie miał maksymalnie 120 dni od daty podpisania umowy – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA.

Rampy do odśnieżania mają ułatwić kierowcom ciężarówek, bezpieczne usuwanie śniegu i lodu ze swoich pojazdów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Do końca 2026 roku GDDKiA planuje wybudować ponad 70 urządzeń do odśnieżania pojazdów ciężarowych w całej Polsce.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 4 listopada 2020 r. na placu apelowym komendy BiOSG w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie 25 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Podkarpacie

Koronawirus. W kraju rekord, na Podkarpaciu 1280 przypadków, w Rzeszowie ponad 300 [4.11.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono dziś 1280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aż 311 w Rzeszowie.

Podkarpacie

Na moście w Nowej Dębie przywrócono ruch dwukierunkowy

PODKARPACIE. Na remontowanym moście przez rz. Dęba w Nowej Dębie ruch odbywa się już dwukierunkowo.

Podkarpacie

Chciał spalić dom, w którym przebywała jego rodzina

PODKARPACIE. 3 miesiące w areszcie spędzi 61-latek, który podłożył ogień na klatce schodowej domu, w którym przebywała jego rodzina. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii. Został nim lek. med. Andrzej Wilk.

Podkarpacie

Koronawirus. 929 nowych przypadków zakażenia na Podkarpaciu [3.11.2020]

PODKARPACIE. Minionej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 929 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 570 osób, zmarło 12 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

65-latek zignorował kwarantannę i poszedł na badanie do szpitala

PODKARPACIE. 65-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, pomimo odbywania kwarantanny, opuścił swoje mieszkanie i udał się na badania do szpitala. Mężczyzna poniesie konsekwencje.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 1049 nowych zakażeń. Rzeszów na czele [2.11.2020]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych sanepidu, minionej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 1049 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 465 osób, 13 zmarło.

Reklama