Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Jest umowa na przygotowanie kolejnego z trzech odcinków nowego przebiegu DK9

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Promost Consulting na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 , od obwodnicy Kolbuszowej w m. Widełka do węzła Rzeszów Zachód na autostradzie A4. Ta sama firma zajmie się również przygotowaniem odcinka DK9 między obwodnicami Nowej Dęby i Kolbuszowej.

14-kilometrowy odcinek DK9, jest jednym z trzech fragmentów nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w województwie podkarpackim.

Pozostałe dwa to odcinki:

- od obwodnicy Nowej Dęby (m. Komorów) do obwodnicy Kolbuszowej) – umowę na prace przygotowawcze podpisano 14 kwietnia br.
- od drogi ekspresowej S74 w województwie podkarpackim do obwodnicy Nowej Dęby (ok. 19 km) – dla tego odcinka trwa procedura wyboru najkorzystniejszej oferty.

Nowy odcinek drogi krajowej nr 9 - od S74 w okolicy Tarnobrzega do węzła Rzeszów Zachód na A4 - będzie liczył 60 km, licząc razem z obwodnicami Nowej Dęby i Kolbuszowej, które czekają obecnie na decyzje środowiskowe.

Reklama

Podpisana z firmą Promost Consulting umowa obejmuje wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU).

- W celu ustalenia optymalnego przebiegu nowego odcinka DK9, wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia szczegółowych analiz, m.in. ruchowych, środowiskowych, technicznych i ekonomicznych. Zostaną również wstępnie ustalone rozwiązania projektowe planowanej drogi, w tym sposób połączenia z sąsiednimi odcinkami drogi krajowej nr 9, obsługa terenów przyległych, a także rodzaj i zakres urządzeń ochrony środowiska - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolejnym etapem będą prace przygotowawcze w zakresie Koncepcji programowej. Na jej podstawie określony zostanie zakres niezbędnych robót potrzebnych do wykonania w trakcie realizacji inwestycji.

Budowa nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 ma na celu przede wszystkim upłynnienie ruchu pojazdów, odsunięcie ruchu od obszarów zabudowanych oraz usprawnienie ruchu tranzytowego, który przeważa na obecnym przebiegu DK9.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kolejne zatrucia czadem. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Stalowej Woli

PODKARPACIE. W ostatnim czasie miały miejsce cztery przypadki zatrucia czadem. 

Podkarpacie

Zmiany w mieleckim ratownictwie medycznym

MIELEC. Dyrektorzy szpitali oraz stacji pogotowia ratunkowego z czterech powiatów stworzyli konsorcjum.

Podkarpacie

Śmieciarka śmiertelnie potrąciła pieszą na osiedlowej drodze

STALOWA WOLA. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na jednym z osiedli w Stalowej Woli. Śmiertelnie potrącona została 82-letnia kobieta.

Podkarpacie

Policja ostrzega przed utrudnieniami na drodze relacji Domaradz-Przemyśl

PODKARPACIE. Powstałe na drodze zaspy śnieżne utrudniają kierowcom jazdę.

Podkarpacie

Pijany 58-latek leżał na torach. Mężczyznę uratowała spostrzegawczość maszynisty

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić 58-latek z Niska, którego w porę zauważył maszynista szynobusa.

Podkarpacie

Groził pracownicy banku nożem. 42-latek próbował zmusić ją do wypłaty pieniędzy

JASŁO. Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Podkarpacie

Droga na odcinku Nowy Żmigród – Gorlice zablokowana. Powodem trudne warunki atmosferyczne

PODKARPACIE. Wiemy, że czas trwania utrudnień zależny jest od warunków atmosferycznych jakie występują w tamtym obszarze.

Podkarpacie

Pijany pieszy ofiarą wypadku. Szedł środkiem jezdni

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 18, na drodze wojewódzkiej 863.

Reklama