Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Kierowca miał ponad 3 promile. Wiózł dwójkę dzieci i pijaną pasażerkę

Dodano: 12.02.2019 r.

fot. KMP Tarnobrzeg
fot. KMP Tarnobrzeg
TARNOBRZEG. Policjanci ruchu drogowego udaremnili jazdę kierowcy volkswagena polo. Alkomat wskazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca jechał z dwójką dzieci i pijaną pasażerką. Matka za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

W niedzielne popołudnie, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo. Jego kierowca i pasażerka jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewozili też dwoje małych dzieci bez wymaganych fotelików. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Podczas prowadzonej kontroli okazało się, że 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega kierujący polo jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało 3,09 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał się policjantom, że wcześniej pił piwo, a teraz jedzie na cmentarz.
Reklama
Na przejażdżkę kierowca zabrał jeszcze kobietę i dwójkę dzieci w wieku 4 i 5 lat. Kobieta trzymała na kolanach 4-letnią córkę, z tyłu siedziała 5-latka, która jechała bez wymaganego fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 33- letniej kobiety. Badanie wykazało 1,42 promila alkoholu w jej organizmie. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Pojazd został zabezpieczony na jednym z parkingów. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu. W Rzeszowie 1 przypadek [28.06.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na III miejscu pod względem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Postępuje budowa obwodnicy Łańcuta

ŁAŃCUT. Postępują prace przy rozbudowie odcinka DK94 Łańcut – Głuchów (tzw. obwodnica Łańcuta). Droga ma być gotowa we wrześniu. Na dzień dzisiejszy zaawansowanie wszystkich robót wynosi 77%.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [25.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 7 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 zakażenia, 1 zgon na Podkarpaciu [24.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń.

Podkarpacie

Dziś gorąco i burzowo na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia

PODKARPACIE. Czwartek w regionie zapowiada się upalnie. Termometry wskażą nawet 32 stopnie. Spodziewane są również burze z gradem i silne porywy wiatru. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich powiatów.

Podkarpacie

12-latka potrącona przez ciężarówkę. Śmigłowiec LPR w akcji

TRYŃCZA. 12-letnia dziewczynka kierująca jednośladem, została potrącona przez samochód ciężarowy. Ranna rowerzystka została przetransportowana śmigłowcem LPR do rzeszowskiego szpitala.

Podkarpacie

Łatwiej o paszport. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadza udogodnienia

PODKARPACIE. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadził ułatwienia dla osób wnioskujących o paszport – punkty paszportowe będą czynne również w soboty, a we wtorki będą pracowały dłużej.

Podkarpacie

Zwłoki mężczyzny w zaparkowanym samochodzie

MIELEC. Przy ulicy Biernackiego, w zaparkowanym samochodzie, ujawniono ciało 64-letniego mieszkańca Mielca. Zwłoki były w stanie rozkładu. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Reklama