Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Kolejne 8-kilometrów S19 na Podkarpaciu oddane do ruchu

Dodano:

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
PODKARPACIE. S19 na Podkarpaciu wydłużyła się o kolejne 8 kilometrów. Tuż przed świętami, kierowcom udostępniono odcinek między węzłami Łowisko, a Sokołów Małopolski Północ.

Już blisko 76 km drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim jest dostępne dla kierowców. Docelowo jej długość na Podkarpaciu wyniesie ok. 169 km. W realizacji jest obecnie 38,9 km, natomiast blisko 54 km jest w przygotowaniu.  

Odcinek S19 Łowisko - Sokołów Małopolski Północ został udostępniony do ruchu kilka miesięcy wcześniej niż zakładała umowa. Wykonawca, firma Budimex, będzie prowadził jeszcze prace do wiosny przyszłego roku, jednak nie wpłyną one na ruch na ciągu głównym S19.

Będą występować lokalne ograniczenia - na węzłach obowiązywać będzie ograniczenie prędkości (węzeł Łowisko do 70 km/h, węzeł Sokołów Małopolski Północ do 50 km/h). Do czasu zakończenia wszystkich prac na Miejscach Obsługi Podróżnych, będą one wyłączone z użytkowania.
Reklama
W ramach inwestycji wybudowano dwa węzły drogowe (Łowisko i Sokołów Małopolski Północ), sześć wiaduktów (w tym przejścia dla zwierząt średnich górą i dołem) oraz dwa przepusty dla zwierząt małych o funkcji ekologicznej.

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego Europę Północną i Południową. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Na Podkarpaciu będzie miała docelowo długość ok. 169 km.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki w tirem. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez około 5 godzin zablokowana była droga wojewódzka nr 992 w Nowym Żmigrodzie. Doszło tam do czołowego zderzenia osobowego opla z ciężarówką. W zderzeniu ucierpiała kierująca oplem.  

Podkarpacie

Koronawirus. 265 nowych zakażonych na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [4.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Palił marihuanę, mając pod opieką troje dzieci

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w trakcie sprawowania opieki nad trójką swoich dzieci palił marihuanę. Dzieci w wieku od 2,5 do 14 lat, trafiły pod opiekę matki.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARAPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem, który wystąpi na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 200 nowych zakażeń. Zmarło 15 osób [3.02.2021]

PODKARPACIE. 230 zakażeń, 70 wyzdrowień, 15 zgonów w województwie podkarpackim - Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Podkarpacie

IKEA otworzyła kolejny punkt odbioru na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IKEA uruchomiła kolejny punkt odbioru na Podkarpaciu.  Piąte tego typu miejsce w województwie powstało w Mielcu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 152 zakażenia, 10 zgonów [2.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 152 nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarło kolejne 10 osób, z których 8 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Pijany kierowca opla na A4. Jechał całą szerokością jezdni

PODKARPACIE. Łańcuccy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który jechał autostradą A4 mają ponad 1,5 promila alkoholu.

Reklama