Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Kolejne środki ochrony osobistej dla podkarpackich szpitali i placówek medycznych

Dodano:

Fot. WSPR w Rzeszowie
Fot. WSPR w Rzeszowie
PODKARPACIE. Zakupiono kolejna partię kombinezonów ochronnych oraz środków do dezynfekcji dla podkarpackich szpitali i placówek medycznych oraz opiekuńczych.

Ponad 5 tys. kombinezonów ochronnych trafi do pracowników służby zdrowia w województwie podkarpackim walczących z koronawirusem. Zamówiła je Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie dzięki darowiznom przekazanym przez podkarpackie firmy: Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg, Olimp Laboratories, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, PKP Polskie Linie Kolejowe, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury.

Kombinezony trafią do szpitali wojewódzkich, a także do szpitali powiatowych, w których funkcjonują oddziały zakaźne oraz do stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie i Przemyślu.

Dodatkowo WSPR zamówiła środki do dezynfekcji skóry oraz do dezynfekcji powierzchni. Trafią one - oprócz szpitali wojewódzkich i powiatowych z oddziałami zakaźnymi - do 41 placówek, które zajmują się opieką długoterminową, czyli do zakładów opiekuńczo-leczniczych i hospicjów. Ponad 90 tys. litrów płynów do dezynfekcji od 15 czerwca jest dostarczana do wyznaczonych placówek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny wiatr na Podkarpaciu, w porywach do 100 km/h

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru, jaki prognozowany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 2500 zakażeń, 33 zgony [28.01.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2552 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w centrali nasiennej w Oleszycach. Nie żyje 41-letni pracownik

PODKARPACIE. 41-letni pracownik centrali nasiennej w Oleszycach zginął w silosie, przysypany przez ziarna kukurydzy.

Podkarpacie

Władysław Ortyl zakażony koronawirusem. "Czuje się dobrze"

PODKARPACIE. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa.

Podkarpacie

Ponad 2600 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, zmarło 25 osób [27.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2666 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju i na Podkarpaciu [26.01.2022]

PODKARPACIE. „Mamy 53 420 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie. To najwyższa dobowa liczba nowych zakażeń od początku pandemii.

Podkarpacie

Kierowca audi urządził "kulig" na terenie szkoły. Dostał 2,5 tys. zł mandatu

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci ukarali wysokim mandatem 20-letniego  kierowcę audi, który na terenie szkoły urządził swojemu koledze „kulig”.

Podkarpacie

Podejrzenie zatrucia czadem. 11-latka trafiła do szpitala

PODKARPACIE. 11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. Nieprzytomną dziewczynkę w łazience znalazła jej matka. W mieszkaniu stwierdzono podwyższony poziom tlenku węgla.  

Reklama