Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

Dodano: 18.11.2020 r.

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie	Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Jak zapewniała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas wtorkowej konferencji, wsparcie dla podkarpackich szpital w postaci sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej realizowane jest na bieżąco.

W ostatnich dniach do regionalnych placówek medycznych trafiło 76 respiratorów i 83 kardiomonitory „po to, by tworzyć miejsca respiratorowe dla osób z COVID-19, które takiej pomocy będą wymagały” – powiedziała wojewoda. Sprzęt dostarczyli żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wojewoda zaznaczyła również, że do szpitali nieustannie trafia zaopatrzenie w postaci środków ochrony osobistej dla personelu, tj. maseczki, kombinezony, rękawiczki itp.
Reklama
Od początku pandemii, za pośrednictwem wojewody, przekazywane są środki ochrony indywidualnej m.in.:

– niespełna 200 000 szt. kombinezonów;
– ponad 100 000 szt. masek najwyższej klasy FFP3;
– niespełna 400 000 szt. masek klasy FFP2;
– niespełna 3 000 000 szt. masek chirurgicznych;
– ponad 2 100 000 szt. rękawiczek ochronnych;
– 200 000 szt. fartuchów;
– 150 000 szt. osłon na buty;

Ponadto przekazano ponad 78 tys. 5-cio litrowych płynów do dezynfekcji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia,  Ministerstwa Zdrowia potwierdziło 1257 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 11 osób.

Podkarpacie

Wjechała w pieszych na chodniku. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

ŁAŃCUT. 41-letnia mieszkanka Łańcuta wjechała samochodem w pieszych idących chodnikiem. Kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. W zdarzeniu ucierpiał 14-chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim odnotowano 1315 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W piątek termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Uwaga na oszustów! ZUS apeluje do seniorów w sprawie 14. emerytur

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

Podkarpacie

Nowy raport zakażeń koronwirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1075 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W wyniku Covid-19 zmarła 1 osoba.

Reklama