Rzeszów - Czwartek, 31.07.2025
Reklama

Kolejny transport części maszyny TBM na plac budowy w Babicy [TRASA I UTRUDNIENIA]

Dodano:

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
PODKARPACIE. Trwa drugi transport elementów gigantycznej maszyny TBM, która już w przyszłym roku rozpocznie drążenie tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica.
 
W nocy z 14 na 15 grudnia o godz. 22:00 konwój z częściami maszyny TBM wyruszył z MOP Rudnik. Transport bezpiecznie przejechał przez woj. lubelskie i dotarł dziś nad ranem na MOP Bukowa w ciągu drogi ekspresowej S19. Pozostanie tam do soboty, 17 grudnia, skąd o godz. 22:00 wyruszy w kierunku placu budowy w Babicy, gdzie dotrze 20 grudnia.
 
Poniżej szczegóły dalszej trasy przejazdu oraz związane z tym utrudnienia:

 
Noc z 17 na 18 grudnia (sobota/niedziela)
 
Trasa przejazdu
 
W sobotę, 17 grudnia  transport maszyny TBM wyruszy o godzinie 22:00 z MOP Bukowa. Następnie będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Później, na węźle Rudnik nad Sanem, konwój zjedzie na drogę krajową nr 77 w kierunku Niska - tam przejedzie ulicami: Wolności, PCK i Rzeszowską. Na ul. PCK zaplanowano 45-minutową przerwę.
 
Po jej zakończeniu transport ul. Rzeszowską i drogą wojewódzką nr 878 (dawna DK19) dojedzie do węzła Nisko, gdzie zjedzie na drogę ekspresową S19, a następnie powróci na drogę wojewódzką nr 878. Będzie przejeżdżał przez miejscowości Nowosielec, Jeżowe i Kamień. Następnie wjedzie na drogę ekspresową S19 na węźle Łowisko i dalej drogą ekspresową dojedzie do MOP Kamień, gdzie zaplanowano postój.
 
Spodziewane utrudnienia
 
W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S19 z MOP Bukowa do węzła Rudnik nad Sanem, może tworzyć się zator na jezdni w kierunku Rzeszowa. W miarę możliwości kierowcy proszeni są o korzystanie z tras alternatywnych.
 
Ok. godz. 23:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rudnik nad Sanem na DK77. Wówczas nastąpią czasowe zamknięcia dróg. Będą to kolejno: DK77 od węzła Rudnik nad Sanem do skrzyżowania z DW878 (odcinek obwodnicy Stalowej Woli i Niska), odcinek DW878 pomiędzy DK77 a ul. Wolności w Nisku oraz w Nisku ul. Lubelska, Wolności, PCK i Rzeszowska. Utrudnienia potrwają do godz. 2:00 (18 grudnia).
 
Następnie kolumna będzie się poruszała DW878 (dawna DK19). Na czas jej przejazdu, odcinek DW878 od skrzyżowania z ul. Rzeszowską w Nisku do węzła Łowisko na S19 będzie dla kierunku Rzeszów - Lublin zamknięty dla ruchu. Dla kierunku Lublin - Rzeszów nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany.
 
Na skrzyżowaniu DW878 z S19 (węzeł Nisko), około godziny 3:00, planowane są całkowite zamknięcia zarówno DW878, jak i S19. Utrudnienia te potrwają ok. 30 minut.
 
Ok. godziny 5:00 kolumna wjedzie na węzeł Łowisko (S19). Wówczas zamknięta dla ruchu zostanie droga ekspresowa na odcinku od węzła Łowisko do węzła Sokołów Małopolski Północ. Kierowcy będą korzystać z objazdu drogą wojewódzką nr 878. Ruch pojazdów w kierunku Lublina będzie odbywał się bez utrudnień.
 
Noc z 18 na 19 grudnia (niedziela/poniedziałek)
 
Trasa przejazdu
 
W niedzielę, 18 grudnia o godzinie 22:00 transport maszyny TBM, po wyjeździe z MOP Kamień, będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rzeszów Wschód, konwój zjedzie na autostradę A4 w kierunku Krakowa. Do węzła Rzeszów Zachód będzie poruszał się A4, jadąc pod prąd. Na węźle Rzeszów Zachód transport wjedzie na drogę ekspresową S19, którą dotrze do węzła Rzeszów Południe, gdzie zaplanowano postój.
 
Reklama
Spodziewane utrudnienia
 
W czasie przejazdu konwoju pomiędzy MOP Kamień a węzłem Jasionka, droga ekspresowa S19 od węzła Łowisko do węzła Jasionka zostanie zamknięta dla ruchu. Pojazdy jadące na kierunku Lublin - Rzeszów zostaną przekierowane na drogę wojewódzką nr 878.
 
Dodatkowo droga ekspresowa S19 dla kierunku Rzeszów - Lublin zostanie zamknięta od węzła Jasionka do węzła Sokołów Małopolski Północ (oba kierunki ruchu).
 
Po przejeździe konwoju przez węzeł Jasionka, ruch dla obu kierunków zostanie przywrócony.
 
Na wszystkich wjazdach na S19, na czas przejazdu konwoju, zostaną ustawione patrole informujące o alternatywnej trasie przejazdu.
 
Ok. godz. 00:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rzeszów Wschód na autostradę A4. Wówczas nastąpi czasowe zamknięcie A4 w kierunku Korczowej pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód a Rzeszów Wschód, gdyż kolumna poruszała się będzie autostradą A4, jadąc jezdnią południową pod prąd. Na czas zjazdu konwoju na autostradę A4, zamknięta dla ruchu zostanie również łącznica na węźle Rzeszów Wschód dla jadących od Rzeszowa drogą krajową nr 97 w kierunku Krakowa i Korczowej. Utrudnienia potrwają do godz. 2:30.
 
Po wjeździe konwoju na S19, ruch na A4 zostanie przywrócony. Całkowicie wstrzymany natomiast zostanie ruch w obu kierunkach na S19 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Świlcza. Pojazdy przekierowane zostaną przez miasto Rzeszów i na DK94. W momencie, gdy konwój minie węzeł Świlcza, ruch zostanie przywrócony. Zamknięty natomiast zostanie odcinek od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe w kierunku Barwinka. Po dojeździe konwoju do węzła Rzeszów Południe, ruch na całym odcinku S19 będzie odbywał się bez utrudnień.
 
Noc z 19 na 20 grudnia (poniedziałek/wtorek)

Trasa przejazdu
 
19 grudnia (poniedziałek) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19, następnie ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie, i dalej drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy.
 
Spodziewane utrudnienia
 
Transport, po zjeździe z węzła Rzeszów Południe, będzie poruszał się ul. 9. Dywizji Piechoty, a następnie ul. Podkarpacką. Ok. 23.30 dojedzie do granicy Rzeszowa. Na czas przejazdu kolumny, ruch pojazdów na DK19 na kierunku Babica - Rzeszów zostanie całkowicie wstrzymany. Co warte podkreślenia, pojazdy jadące w kierunku Rzeszów - Babica nie będą miały możliwości wyprzedzenia kolumny.
 
Po przejeździe konwoju, ruch będzie sukcesywnie przywracany na całej trasie, jednak do czasu, kiedy konwój nie minie skrzyżowania w Babicy, zatrzymane pojazdy będą musiały oczekiwać na możliwość przejazdu w kierunku Rzeszowa. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych.
 
Przyjazd do Babicy planowany jest we wtorek (20 grudnia) około godz. 2:00.
 
 
Trzeci transport w styczniu
 
W styczniu wyruszy ostatni konwój, składający się z czterech zestawów. Tym razem przewożone będą znacznie mniejsze i lżejsze części maszyny. Transport nie będzie powodował utrudnień w ruchu i zostanie podzielony na dwie noce.
 
 
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kto najlepiej nadaje się do jazdy na elektrycznym rowerze gravel?

Elektryczny rower gravel łączy w sobie funkcjonalność roweru szosowego, terenowego i miejskiego. Jego lekka, ale wytrzymała rama — zwykle z aluminium lub stopów lekkich metali — zapewnia trwałość i wygodę użytkowania. Szerokie...

Podkarpacie

Alert IMGW! Upały na Podkarpaciu, nawet 32 stopnie Celsjusza

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 32 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Jak wybrać składany rower elektryczny – poradnik dla początkujących

Rower elektryczny to dla wielu osób idealne rozwiązanie na codzienne dojazdy, rekreacyjne przejażdżki i ograniczenie korzystania z samochodu. Ale czy warto zainwestować w model składany? I na co zwracać uwagę, jeśli jesteś...

Podkarpacie

Zderzenie jeepa z ciężarówką na DK28 w Bykowcach. 1 osoba w szpitalu

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 28 w powiecie sanockim doszło do zderzenia jeepa z ciężarową scanią. W wypadku ucierpiał 68-letni mężczyzna. Policja bada przyczyny tego zdarzenia.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Stobiernej. Nie żyje 21-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Wczoraj w powiecie dębickim doszło do czołowego zderzenia się motocyklisty z samochodem osobowym. Pomimo reanimacji, 21-latek kierujący jednośladem zmarł.

Podkarpacie

Silny wiatr przewrócił żaglówkę z 4 osobami na Jeziorze Tarnobrzeskim

PODKARPACIE. Na Jeziorze Tarnobrzeskim doszło do niebezpiecznego incydentu. Silny wiatr przewrócił żaglówkę z czteroosobową załogą. Na szczęście mężczyzn, którzy wpadli do wody udało się uratować. Oprócz ratowników WOPR w akcji ratunkowej brał...

Podkarpacie

Setki interwencji strażaków w związku z niedzielnymi burzami na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 270 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych burz, które przeszły wczoraj wieczorem i w nocy nad naszym regionem. Żywioł wyrządził szkody w wielu miejscach województwa

Podkarpacie

FILM. Tak było, tak jest. Zobacz postępy prac przy budowie estakady ES-19 na S19 Babica - Jawornik

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła w sieci filmik przedstawiający postęp prac na budowie estakady ES19 na odcinku drogi ekspresowej S19 od Babicy do Jawornika.

Reklama