Rzeszów - Wtorek, 20.01.2026
Reklama

Kompletnie pijana matka przywiozła autem dziecko do przedszkola

Dodano: 16.10.2025 r. / Redakcja

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miała 34-latka, która przywiozła samochodem swoją 5-letnią córkę do przedszkola. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który natychmiast zareagował i uniemożliwił nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 15 października br. około godz. 8:00 na parkingu jednego z przedszkoli w miejscowości Radymno, w powiecie jarosławskim. Kobieta kierująca seatem, w którym siedziała również jej 5-letnia córka, podczas parkowania, uderzyła w znajdujący się przed nią samochód. W uderzonym przez nią pojeździe znajdował się funkcjonariusz Komisariatu Policji w Radymnie, mł. asp. Łukasz Mróz. Był w czasie wolnym od służby. Policjant wysiadł z samochodu i podszedł do kobiety, która także opuściła pojazd. Podejrzenie funkcjonariusza wzbudziła zaburzona równowaga kobiety oraz unoszący się zapach alkoholu.

Reklama

Policjant o swoich przypuszczeniach powiadomił dyżurnego. Aby uniknąć stresującej sytuacji dla 5-letniej dziewczynki, pomógł kobiecie odprowadzić córkę do przedszkola. Kiedy wrócili na parking, czekali tam już wcześniej poinformowani o tym zdarzeniu funkcjonariusze policji. Sprawdzili stan trzeźwości kierującej seatem. Okazało się, że kobieta ma 3,04 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

34-letnia mieszkanka gminy Radymno wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Napastnik biegł za dziewczyną szarpiąc ją, później pobił małżeństwo. Grozi mu 5 lat więzienia

TARNOBRZEG. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który na jednej z ulic Tarnobrzega zaatakował małżeństwo. 

Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda gościł w Stalowej Woli

STALOWA WOLA. Wizytę w Stalowej Woli prezydent rozpoczął od zwiedzenia Huty Stalowa Wola.

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed gęstą mgłą. Pojawi się przed północą

RZESZÓW. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie gęstej mgły na terenie Podkarpacia, ograniczającej widzialność do 100 m.

Podkarpacie

19-latek, kierujący mercedesem, uderzył w kiosk. Jedna osoba nie żyje

STALOWA WOLA. Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło dziś przed godz. 9, w Stalowej Woli na ul. Energetyków. 

Podkarpacie

50-letni kłusownik złapany. W jego domu znaleziono wieńce jeleni, parostki kozłów oraz czaszki jeleni

PODKARPACIE. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie w Krośnie podaje, że to pierwszy od lat przypadek kłusownictwa o takiej skali.

Podkarpacie

Spada zużycie węgla kamiennego na Podkarpaciu. Wzrasta pobór gazu ziemnego i energii elektrycznej

PODKARPACIE. Największy spadek w zużyciu węgla kamiennego zanotowały przede wszystkim elektrownie i elektrociepłownie.

Podkarpacie

Poniedziałkowa akcja „trzeźwy poranek”. Ponad 20 tys. kontroli, 10 kierowców miało ponad 0,5 promila

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 26 kierujących, którzy kierowali pojazdami, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Reklama