Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Koronawirus. 1 nowy zakażony, 8 wyzdrowień na Podkarpaciu [stan na 12.04.2020 r.]

Dodano: 12.04.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
W dniu dzisiejszym w województwie podkarpackim zanotowano tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi. Jednocześnie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 8 osobach, które wyzdrowiały, w tym dwoje dzieci.

Nowy potwierdzony przypadek to mężczyzna  w sile wieku z Rzeszowa przebywający w izolacji. Osoby które wyzdrowiały to:  starsza kobieta z Tarnobrzegu, starsza kobieta i mężczyzna z powiatu leżajskiego, kobieta w sile wieku z Przemyśla, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie oraz kobieta i mężczyzna w sile wieku oraz dwoje dzieci – wszyscy z powiatu tarnobrzeskiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1536 osób, a  13 163  poddane jest  kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest  152  osób.

Do tej pory w laboratorium WSSE wykonano 4707 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 221 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,  22 osoby wyzdrowiało, 11 zmarło.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Zginął 83-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do wypadku doszło na autostradzie A4 w miejscowości Wola Wielka.

Podkarpacie

W weekend wzmożony ruch pojazdów wojskowych na trasie Rzeszów - Nowa Dęba

PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę (22 na 23 października br.) z Rzeszowa na poligon w Nowej Dębie wyruszy kolumna pojazdów wojskowych. 

Podkarpacie

Zamówił kilka ton cukru, stracił kilka tysięcy złotych

PODKARPACIE. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego padł ofiarą oszusta.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Gwoźnicy Górnej zginął 81-letni motorowerzysta, z kolei w Czudcu renault śmiertelnie potrąciło 64-letnią pieszą.

Podkarpacie

Wypadek w Samoklęskach. Traktor rozpadł się na dwie części, 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci kontrolowali pieszych. Ujawnili 250 wykroczeń

PODKARPACIE. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, to najczęstsze wykroczenie jakiego dopuszczali się piesi podczas wczorajszych działań podkarpackiej policji pod hasłem „Widoczny pieszy”.

Podkarpacie

34-latka miała blisko 4 promile. Wiozła autem trzy osoby, w tym dwoje dzieci

PODKARPACIE. 34-letnia mieszkanka gminy Ostrów w powiecie ropczycko-sędziszowskim odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z seatem na DK9 w Chmielowie. 3 osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 12:00.

Reklama