Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Koronawirus. 13 nowych przypadków, 3 ofiary śmiertelne [19.06.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Dziś potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Łączna liczba zakażonych to 529 osób. Kolejne 3 osoby zmarły.

Nowe potwierdzone przypadki to:
  • kobieta w sile wieku z miasta Rzeszowa (hospitalizacja) 
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego (izolacja) 
  • starsza kobieta z powiatu lubaczowskiego (izolacja) 
  • 6 osób z powiatu jarosławskiego – w tym 3 starszych mężczyzn (hospitalizowani) oraz mężczyzna i kobieta w sile wieku oraz starsza kobieta – w izolacji 
  • 4 osoby z powiatu przeworskiego (dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz starszy mężczyzna – dwie hospitalizacje i dwie izolacje) 

Niestety poinformowano również o kolejnych zgonach z powodu koronawirusa. 17 czerwca br. zmarł starszy mężczyzna, pacjent w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, natomiast 18 czerwca br. zmarło dwóch pacjentów szpitala w Łańcucie (starsi mężczyźni). Wszystkie nowe ofiary śmiertelne to mieszkańcy powiatu jarosławskiego.
Reklama
Jak informuje Podkarpacki Inspektor Sanitarny, obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 28 osób, 2 705 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 70 osób. Hospitalizowanych jest 69 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 529 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 345 osób wyzdrowiało, 45 zmarło.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kobieta wezwała pogotowie ratunkowe, bo znajomy nie podał jej herbaty

LEŻAJSK. Za bezpodstawne wezwanie medyków poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Podkarpacie

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dot. rozkładu jazdy pociągów

PODKARPACIE. Nowy rozkład obowiązywał będzie od 8 grudnia br.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie niżańskim. Zginęła kobieta

PODKARPACIE. Do wypadku doszło 26 stycznia ok. godz. 7.40 w Jeżowem.

Podkarpacie

Rozdano nagrody dla najlepszych sportowców na Podkarpaciu w 2018 roku

PODKARPACIE. Li Qian została Sportowcem 2018 roku na Podkarpaciu

Podkarpacie

Sędziszów Małopolski został „Świetlną stolicą Polski”

SĘDZISZÓW MŁP. W X edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski. 

Podkarpacie

PZL Mielec dostarczy cztery śmigłowce dla Wojska Polskiego. Koszt jednego wynosi ok. 75 mln

MIELEC. Przedmiotem umowy jest dostawa czterech śmigłowców S-70i Black Hawk.

Podkarpacie

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

PODKARPACIE. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

Podkarpacie

Policjanci z Podkarpacia podsumowali 2018 rok. Wzrosła wykrywalność przestępstw kryminalnych

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu popełniono 24.921 przestępstw, o 4.797 mniej niż rok wcześniej. Wykrywalność sięga 77,2%.

Reklama