Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Koronawirus. 667 nowych zakażonych na Podkarpaciu. W Rzeszowie 75 przypadków [20.10.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 667 mieszkańców województwa. Wyzdrowiało kolejne 112 osób. Dziś potwierdzono kolejne 14 zgonów.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowano w Rzeszowie (75 osób) oraz w powiatach: mieleckim (57 osób) i sanockim (44 osoby).

Pozostałe nowe potwierdzone przypadki:
  • 15 osób – brzozowski
  • 57 osób – dębicki
  • 37 osób – jarosławski
  • 15 osób – jasielski
  • 30 osób – kolbuszowski
  • 12 osób – miasto Krosno
  • 16 osób – krośnieński
  • 24 osoby – leski
  • 30 osób – leżajski
  • 11 osób – lubaczowski
  • 35 osób – łańcucki
  • 6 osób – niżański
  • 33 osoby – Przemyśl
  • 24 osoby – przemyski
  • 17 osób – przeworski
  • 37 osób – ropczycko-sędziszowski
  • 35 osób – rzeszowski
  • 31 osób – stalowowolski
  • 9 osób – strzyżowski
  • 5 osób – miasto Tarnobrzeg
  • 12 osób – tarnobrzeski 
 
Koronawirus  na Podkarpaciu
Reklama

Od początku pandemii koronawirusa potwierdzono u 10 775 mieszkańców Podkarpacia.  Wyzdrowiało 4382 osoby, 260 zmarło.

Obecnie w naszym regionie pod nadzorem pozostaje 4 osoby, 16 874 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 5 575 osób. Aktualnie z potwierdzonym Covid-19 hospitalizowanych jest 558 osób.

Do tej pory w kierunku koronawirusa przebadano 102 201 mieszkańców województwa.
 
Koronawirus w Rzeszowie

Do tej pory w Rzeszowie potwierdzono 1171 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 448 osób, 11 zmarło.

W stolicy Podkarpacia aktualnie występują 1 ognisko koronawirusa - to Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2, w którym łącznie potwierdzono wynik dodatni u 83 osób wśród personelu medycznego i pomocniczego oraz pacjentów. (dane na dzień 19.10.2020 r.)

1975 osób z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przebywa na kwarantannie.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na majówkę planują otworzyć tymczasowe przejście turystyczne z Wołosatego na Ukrainę

PODKARPACIE. Z tymczasowego przejścia granicznego będzie można korzystać przez pięć dni, od 1 do 5 maja.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja zajmie się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku. Urząd Miasta odcina się od wydarzenia

PODKARPACIE. Materiały dot. nawoływania do nienawiści zostały przekazane do Prokuratury.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Prace przy budowie ponad 15-kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska mogą w końcu ruszyć pełną parą. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Reklama