Koronawirus. 7 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [24.03.2020]
Dodano: 24.03.2020 r.
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Już 37 osób zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Dziś potwierdzono kolejne 7 przypadków, w tym 4 z powiatu rzeszowskiego.
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego poinformował o 7 kolejnych osobach zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi.
Nowe przypadki to: 4 mężczyzn (dwóch młodych i dwóch w sile wieku) z powiatu rzeszowskiego przebywający w kwarantannie domowej i po 1 przypadku z powiatu krośnieńskiego (kobieta w sile wieku w kwarantannie domowej) oraz leskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany) i stalowowolskiego (mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany).
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6879 osób, a 7365 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób.
W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1237 testów.
Łącznie na Podkarpaciu potwierdzono już 37 przypadków zakażenia. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 774 (9 osób zmarło).
PODKARPACIE. Dziś podpisano umowę pomiędzy GDDKiA Oddział w Rzeszowie, a firmą Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej.
PODKARPACIE. Ruszył nabór wniosków do piątej edycji konkursu na wsparcie produkcji filmowej Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy 2021. Do rozdysponowania jest ponad 830 tys. zł. Zgłoszenia trwają do 7 maja 2021 r.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz